ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü

  • ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü
  • ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü
  • ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü
  • ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü
  • ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü
  • ÇYDD genel başkanından Gebze şubesine övgü

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesi dün iki önemli kadın profesörü ağırladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve Türkiye’nin ilk kadın ilahiyat profesörü Neda Armaner Gebze şubesini ziyaret etti.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesi tarafından öğrencilerle tanıştırmak için Gebze‘ye davet edilen ÇYDD Genel Başkanı Ayşe Yüksel öğrencilerle Gebze Öğretmen Evi’nde kahvaltıda buluştu.

Öğrencilere Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ‘nin kuruluş aşamasından bugüne kadar kaydedilen yolu, karşılaşılan zorlukları ve alınan başarıları anlatarak, “ÇYDD, 1989 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Aysel Ekşi, 2. Başkan Prof. Dr. Türkan Saylan, üyeler Prof. Dr. Aysel Çelikel, Prof. Dr. Necla Arat, Dr. Tüten Ang ve Birnur Özümert’ten oluşan geçici Yönetim Kurulu  ile göreve başladı. 1990 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr Türkan Saylan genel başkanlığa seçildi” dedi.

Anadolu’nun ücra köşelerinde Lepralı hastaların ve ailelerinin , kız çocuklarının hayatlarını dönüştürmek, eğitim almalarını sağlamak için verdiği mücadeleyi dikkatle dinlerken hüzünlenen öğrenciler  ÇYDD öğrencisi olmaktan gurur ve  mutluluk duyduklarını belirtti.

Prof Dr Sayın Ayşe Yüksel daha sonra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesi  binasında üye ve gönüllülerle buluştu. Türkiye’nin ilk kadın İlahiyat Profesörü Neda Armaner de bu buluşmaya katılarak, Ayşe Yüksel ile birlikte kadının eğitiminin önemini, ÇYDD’nin kuruluş aşamasından bugüne ulaştığı , dokunabildiniz çocukları, Türkan Saylan’ın  ve ÇYDD’nin eğitimli gençler yetiştirebilmek için yaptıkları projeleri anlattı.

 

 

GEBZE ŞUBESİNE ÖVGÜ

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesinin çalışmalarını ilgiyle ve mutlulukla takip ettiğini belirten Yüksel, ”Gebze şubemizin çalışmalarını titizlikle , nitelik katarak yaptığını  görmek bizleri oldukça mutlu ediyor” dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gebze Şubesi Başkanı Nurcan Çınar “Ülkemize  ayrı ayrı büyük hizmetleri bulunmuş Sayın Profesörlerimize hem ziyaretlerinden hem de bize aktardıkları bilgilerden ve deneyimlerden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Ciddiyetle ve şevkle  yürüttüğümüz çağdaş, laik, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacak ve yaşatacak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi için tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...