YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-04-2023 17:44

Zonguldak'ta Sahipsiz Köpekler Çocukları Tehdit Ediyor!

Sahipsiz köpeklerin sorunu bir çocuğu daha yaraladı. Zonguldak'ta hayvan severler ve vatandaşlar yetkilileri harekete geçmeye çağırıyor. Detay…

Zonguldak'ta Sahipsiz Köpekler Çocukları Tehdit Ediyor!

Zonguldak’ta yaşanan olayda, okul çıkışı sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki Yiğit Onur, hastaneye kaldırıldı.

 

Kozlu ilçesinde önceki gün meydana gelen olayda Kozlu Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi Yiğit Onur isimli çocuğa, okul çıkışında evine döndüğü sırada sahipsiz sokak köpekleri saldırdı. Kozlu ilçesi Fatih Mahallesi Amele Birliği Sitesi’nde ki evine gittiği sırada sahipsiz sokak köpeklerin saldırısına uğrayan çocuğu çevredeki vatandaşlar kurtardı. Köpeklerin saldırısı sonucu düşerek bacaklarından, kollarından ve vücudunun birçok yerinden yaralanan küçük çocuk ailesi tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Köpeklerin saldırısı sonrası kanlar içinde hastaneye getirilen çocuğun tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildiği öğrenildi. Kozlu ilçesi ve il merkezinde çok sayıda sahipsiz ve başıboş köpeklerin varlığına dikkat çeken vatandaşlar, köpeklerin toplu halde dolaştıklarını, insanlara zarar verdiklerini belirterek yetkililerden önlem alınmasını istediler.

Zehra KüçükZehra Küçük

Zehra Küçük(Web)