YAŞAM
Giriş Tarihi : 02-03-2024 12:16

TEMA Vakfı’ndan farkındalık yürüşüyü

TEMA Vakfı Gebze Hacı Halil Mahalle Sorumluluğu ve Gebze Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

TEMA Vakfı’ndan farkındalık yürüşüyü

Etkinliğin amacı Gebze’nin tüm mahallelerinde okullarımız ile birlikte bu yürüyüşleri devam ettirerek geleneksel hale getirme ve “Sıfır Atık” bilincini yaygınlaştırmak. Adem Yavuz Mahallesi’nden başlayan ilk etkinlikte, yürüyüşe Yavuz Selim, Farabi ve Adem Yavuz İlkokullarından toplam 150 öğrenci katıldı. TEMA Vakfı Yavru TEMA eğitim programlarını uygulayan sınıflar ve Okullardaki Sıfır Atık kulübü sınıfları kendi elleriyle hazırladıkları el broşürleri, pankartlar, atık malzemeler ile hazırlanan bando takımı ile yürüyüşe katıldı. Güzergah boyunca vatandaşlarımıza öğrenciler hazırladıkları broşürleri verdi. Attıkları sloganlar ile de seslerini mahallede geçtikleri her yere duyurdular.

Sıfır Atık farkındalık yürüyüşünün sırayla her mahallede devam edeceği belirtildi. Yürüyüşe TEMA VAKFI Gebze Hacı Halil Mahalle sorunlusu Esma Akan ve Gebze Belediyesi İklim değişikliği ve sıfır atık birim müdürü Gökçe Berçinli ile birlikte TEMA Vakfı İl Yardımcısı Feride Özkan, Hacı Halil Mahallesi Temsilciliği’nden Sevin Çavuşoğlu, Necdet Narin ve Betül Akan katıldı. Üç okulun öğrencileri Adem Yavuz İlkokulu bahçesinde bir araya geldi. Adem Yavuz İlkokulu Müdürü Hamza Meral ve sınıf öğretmeni Olcay Kural Dirhemsiz öncülüğünde üçüncü sınıf öğrencileri ile birlikte Farabi İlkokulu’ndan Zeynep Demir’in, Yavuz Selim İlkokulu’ndan Ayşe Çakır, Hatice Candan ve Meryem Sak Kasapoğlu’nun öğrencileri etkinlikte yer aldılar.

AdminAdmin