GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2022 10:26

OMNİA KOLEKSİYONLARI PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA

OMNİA KOLEKSİYONLARI PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA

Paşabahçe Mağazaları’nın ilk olarak 2015 yılında kültür ve gelenekten beslenen özgün Türk camcılığını geleceğe taşıma anlayışı doğrultusunda lanse ettiği Omnia Koleksiyonu ve 2017 yılında su temasıyla hayata geçirdiği “Omnia Su Koleksiyonu” ürünleri ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Türkiye’nin yanı sıra dünyaca ünlü tasarımcıları ve genç yetenekleri bir araya getiren Omnia koleksiyonlarındaki ürünler, özgün ve modern tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

05.10.2022 – Türkiye’ye cam sanatını sevdiren marka Paşabahçe Mağazaları’nın tüketicileriyle buluşturduğu ve büyük beğeni toplayan Omnia Koleksiyonu ve Omnia Su Koleksiyonu”nda yer alan ürünler cam tutkunlarının gözdesi olmaya devam ediyor. 

Paşabahçe Mağazaları’nın 2015 yılında “Hayat iki bölümdür; geçmiş bir rüya, gelecek bir dilek” sloganıyla hayata geçirdiği Omnia koleksiyonunun adı ‘her şey’ anlamına geliyor. Koleksiyon, Türkiye’nin yanı sıra dünyadan da çok değerli 18 tasarımcı ve Denizli Cam Fabrikası’nda çalışan üç hünerli cam ustasının özgün tasarımlarından oluşuyor. 

Mercek bardaklar, bu koleksiyonun öne çıkan parçalarından biri. Yasemin Sayınsoy ve Gamze Aras Eskinazi tarafından 2005 yılında kurulan Camekan, Omnia Koleksiyonu için camın mercek özelliğini, akışkanlığını kullanarak ve Çeşm-i Bülbül tekniğinden de faydalanarak farklı naturel formlarda Mercek bardakları hazırladı.  

2017 yılında ise Omnia Su Koleksiyonu’nu hazırlayan Paşabahçe Mağazaları, suyun formundan alınan ilhamı ürünleriyle buluşturdu. Estetiği ve tasarımı hayallerle buluşturan Omnia Su Koleksiyonu’nda Defne Koz, Sezgin Aksu, Mario Trimarchi gibi dünyaca ünlü tasarımcıların yanı sıra uluslararası alanda birçok başarıya imza atan genç yeteneklerin modern tasarımları da yer alıyor. 

“Omnia Su” Koleksiyonu’ndan Bey Vazo ve Bey Bardak serisi

Omnia Su Koleksiyonu’nda dünyaca ünlü Türk tasarımcı Defne Koz’un da farklı tasarım ürünleri bulunuyor. Bey Bardak serisini Beykoz ürünleri ve tekniğinden ilham alarak tasarlayan Koz, günümüz cam ürünlerinde görülebilen narin ürünlerin zarif el emeği, işçilik ve renkteki üstün ustalığını göz önünde bulundurarak tasarladığı seri ile rahat kullanımı ön plana çıkarıyor. Ağız tasarımıyla oldukça davetkar olan bu bardaklar, alışılagelmişin aksine, haznesi ve sapı arasında bir ayrım oluşturmayan formu sayesinde tıpkı içine konulacak sıvılar gibi akışkan bir çizgiye bürünüyor. 

Yalın geometrilere sahip üç farklı boydan oluşan Bey Vazolar serisinde ise tüm dikkatler ürünün dokusu üzerinde yoğunlaşıyor. Sade ancak basit olmayan formuyla dikkat çeken Bey Vazolar, üzerindeki üç boyutlu dokular ile benzerlerinden farklılaşıyor ve formun sadeliği daha da ortaya çıkıyor. 

Omnia "Arşimet" bitkileriniz için iyi bir seçenek

Paşabahçe tasarım ekibinde ürün tasarımcısı olarak çalışmalarını sürdüren Seda Tunca’nın tasarladığı Omnia "Arşimet", tarihte önemli bir buluş olan suyun kaldırma gücünün prensibini tekrar canlandırıyor. Kullanıcıya kolaylık sağlayan yapısı ile dikkat çeken Omnia "Arşimet" ile bitkilerin suya olan ihtiyacı, cam kürenin seviyesi aşağıya indiği zaman anlaşılıyor.

 

AdminAdmin