GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2024 11:00

KENT VE YAŞAM ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ BULDU

KENT VE  YAŞAM ÖDÜLLERİ SAHİBİNİ  BULDU

Yeni Arayışlar GiriÅŸimi Platformu DerneÄŸi’nin (YAPDER) koordine ettiÄŸi, Kent ve YaÅŸam Ödül Töreni bu yıl 16’ncı kez sahiplerini buldu. Proje üretmiÅŸ kiÅŸi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacı ile verilen geleneksel "Kent ve YaÅŸam" ödülleri, doÄŸru iÅŸ yapmış kiÅŸi ve kurumların buluÅŸma noktası haline gelmiÅŸ durumdadır. DoÄŸru iÅŸ yapmış; iÅŸ dünyası temsilcileri, sivil toplum liderleri, yerel yönetimler, sanatçılar ve akademisyenlerin yer aldığı ödül töreni "Daha YaÅŸanabilir Kentler ve Mutlu Ä°nsanlar" sloganı ile yapıldı.

Ödülleri; aralarında bilim insanları, kentleÅŸme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 50 kiÅŸilik jüri belirledi. Ödül töreni bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak görülüyor. Gazeteci Celal Toprak tarafından Kanal Ekonomi’de yayınlanan Kent ve YaÅŸam programı kapsamında verilen ödüller, alanında Oscar olarak nitelendiriliyor. Uranüs Otel’de gerçekleÅŸen törene siyasi isimler, iÅŸ dünyası, sivil toplum örgütleri ve basın yoÄŸun ilgi göster

di. EtkinliÄŸin açılış konuÅŸmalarını Uranüs Otel Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Ã–mer NiziplioÄŸlu, Royal Åžirketler Grubu Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Gökhan TürkeÅŸ Öngel yaptı.

 30 Nisan’da Uranüs Otel’de gerçekleÅŸen Kent ve YaÅŸam Ödül Töreni kapsamında bir de "Yeni YaÅŸam Biçimi, Kentler ve Dönüşüm" konu baÅŸlıklı panel düzenlendi. Kentlerin dönüşümü noktasında yeni yaÅŸam biçimlerinin konuÅŸulduÄŸu oturumda bilgi, bilinç ve güç sahipleri bir araya geldi. . Panelin moderatörlüğünü Altınordu Belediye BaÅŸkan YardımcısıBahadır BaÅŸ Ã¼stlendi. Panelin konuÅŸmacıları ise QUÄ°CK Sigorta Finansal Sigortalar Direktörü Serkan Dedik, Ege Yapı Proje GeliÅŸtirme ve Dizayn Ofis Direktörü ÅžÃ¼krü Tokel, Ä°stanbul Akvaryum Genel Müdürü  Dilek ÇapanoÄŸlu oldu.

İŞTE KENT VE YAŞAM ÖDÜL TÖRENİ’NDE BU YIL ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ

GÖKHAN TÃœRKEÅž Ã–NGEL - Royal Åžirketler Grubu Yönetim Kurulu BaÅŸkanı / Topluma ve Çevreye DeÄŸer Katan Ödülü

DÄ°LEK Ã‡APANOÄžLU - Ä°stanbul Akvaryum Genel Müdürü / Sosyal Hayata DeÄŸer Katan Ödülü

FATÄ°H ATAÅž - YAYLA Agro A.Åž Ödülü Åžirket adına Ticari Marka Direktörü / Gıdada BaÅŸarı Ödülü

KERÄ°M GÃœZELÄ°Åž - AriÅŸ Pırlanta Yönetim Kurulu BaÅŸkanı / YaÅŸamı GüzelleÅŸtirme Ödülü

SENUR AKIN BİÇER - ARNÄ°CA Yönetim Kurulu BaÅŸkan / YaÅŸama Motivasyon Ödülü

AHMET YAÅžAR - Maher Holding Sigorta Grubu BaÅŸkanı /Sigortalı Kentsel Dönüşüm Ödülü

EKREM Ä°MAMOÄžLU - Ä°stanbul BüyükÅŸehir Belediye BaÅŸkanı /Kentte Daha Ä°yi bir YaÅŸam Ödülü

ÖMER NÄ°ZÄ°PLÄ°OÄžLU - NiziplioÄŸlu Holding Yönetim Kurulu BaÅŸkanı / Kente YaÅŸam Katan Ödülü

ÃœMÄ°T KALKO - Kavram Okulları EÄŸitim GiriÅŸimcisi ve YK Ãœyesi / Nazmi Arıkan EÄŸitim Ödülü

AdminAdmin