SİYASET
Giriş Tarihi : 21-04-2023 19:29

Bayramda siyaset kızıştı

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Gebze Ticaret Odası’nda yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.

Bayramda siyaset kızıştı

Gökhan Orhan, Zinnur Büyükgöz’ün yaptığı konuşmada, “Kandilden talimat alanlara oy vermeyin” diyerek kin ve nefret dili kullandığını belirterek şunları dile getirdi;

“Bayramlar hem dinimizde hem toplumumuzda küslerin barıştığı, dargınlıkların bittiği kutsallığı kabul görmüş günlerdir. Kapınıza, sofranıza düşman gelse buyur eder ağırlarsınız. Bu Ramazan Bayramı'nda ülke olarak hem buruk hem hüzünlüyüz. 6 Şubat tarihinde 11 ilimizi ve milyonlarca insanımızı etkileyen deprem felaketinin ardından sevinçlerimiz hep yarım kaldı. Yüreğimiz hala yanıyor. Birbirimizi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan daha sıkı sıkıya kucaklaşmamız gereken bu dönemde Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Gebze Ticaret Odası tarafından düzenlenen bayramlaşma programında Millet ittifakımızı hedef alarak kendince çirkin bir algı yaratmaya çalışmıştır. Çözüm sürecinin nasıl başladığından, sınıra kurulan mobil mahkemelerden, terörist başı diye bahsettikleri şahsın kardeşinin devlet kanalına çıkarıldığından, sivil katliamların araştırılması için bizzat kendi grubunun red oyu verdiğinden öyle zannediyoruz ki haberi yok. Yok diyoruz çünkü asıl kendilerinin bulaştıkları çamuru bize atmaya çalışıyorlar. Ne bu ülkeyi terörizme kurban edenlerle ne mafyayla ne uyuşturucu baronlarıyla ne pudra şekeri(!) ile ittifakımızın hiçbir ferdinin uzaktan yakından ilgisini bir kare fotoğrafını bulamazsınız. Affınıza sığınarak bu mübarek günleri böylesi bir konuyla meşgul ettiğimiz için özür dilerken sayın başkana akıl ve vicdan terazisini iyi tartması gerektiğini hatırlatmak isterim.

AdminAdmin