FİZİKMER TIP MERKEZİ OLDU

  • 2014-02-07 11:06:33 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
FİZİKMER TIP MERKEZİ OLDU

Fizik tedavi merkezi olarak hizmet veren Özel Fizikmer artık Tıp Merkezi olarak Gebzelilere hizmet veriyor. Tıp Merkezi yöneticileri 8 yıldır fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hizmet verdiklerini bundan sonra bu alanlara acil ünitesi dahil olmak üzere çok sayıda ünitede hizmet vermeye başladıklarını söylediler.

Fizikmer Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri Uz. Dr. Feyza Akgün, Semih Yeğin ve Genel Müdür Gürkan Akgün basın mensuplarını Osman Yılmaz Mahallesi İstanbul Caddesi üzerindeki yeni merkezlerinde ağırladılar.

8 yıldır fizik tedavi rehabilitasyon alanında hizmet verdiklerini ifade eden Uz. Dr. Feyza Akgün, Fizikmer olarak artık uzman hekimler ile bölgede bir ilk olan Uzay Terapi, Nöropsikiyarti, Dahiliye (İç Hastalıkları) ve Psikiyatri alanında cinsel işlev bozukluğunun yanı sıra obeziteden depresyona, şeker hastalığından kansızlığa kadar çok geniş bir alanda sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

Genel Müdür Gürkan Akgün’de konuşmasında artık hastaların İstanbul’a değil İstanbul’dan hastaların Gebze’ye geldiklerini dikkat çekerek ticari kaygılardan çok insan kazanmanın yanı sıra Gebzelilerin gurur duyacağı bir merkez haline gelmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Bugün Türkiye’de en fazla sayıda Rehabilitasyon hastasına hizmet veren kurum olduklarını iddia eden Akgün; “ Bizlere duyulan güven ve görülen ihtiyaç üzerine sağlık hizmet alanındaki yatırımlarımızı 2013 yılı içerisinde daha da arttırdık. Öncelikle yeni binamıza taşındık. Hastalarımız artık çok daha konforlu bir ortamda hizmet almaktadırlar. Ardından çalışma alanımızı genişleterek Tıp Merkezi olduk. Yani artık tek hizmet alanımız Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon olmayacak. Elbette yılların tecrübesi ve profesyonel ekibimiz ile bu hizmet bizim en güçlü yanlarımızdan biri olmayı sürdürecek. Çok yakında 24 saat acil ünitesi ve Genel Cerrahi hizmetlerimiz de başlayacaktır.” Şeklinde konuştu.

4500 metrekare kapalı alanda hizmet veren Özel Fizikmer Tıp Merkezi’nde 10 uzman doktor, 17 fizyoterapist ve 25 fizyoterapist teknikerinin hizmet verdiğini belirten Genel Müdür Gürkan Akgün yaklaşık 10 gün içinde Sağlık Bakanlığı’ndan gelecek onayla  24 saat acil ünitesi ve genel cerrahi ünitesi ile A sınıfı Tıp Merkezi olacağının da altını çizdi.

 

Toplantı Fizikmer Tıp Merkezi'nin gezilmesi ile son buldu.