Levent Altun, 2'nci kez okurlarıyla buluştu

  • 2014-02-03 10:03:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Levent Altun, 2'nci kez okurlarıyla buluştu

+18 isimli ilk kitabını geçtiğimiz ay edebiyat severlerle buluşturan ve ilk imza günü etkinliğini 12 Ocak tarihinde gerçekleştiren Gazeteci-Yazar Levent Altun, ikinci imza günü etkinliğini dün Gebze Center AVM’de gerçekleştirdi. Gebze Center AVM’nin Penguen Kitabevi ile birlikte düzenlediği 4. Gebze Kitap Günleri’nin son gününde okurlarıyla buluşan Levent Altun, +18 isimli kitabını imzaladı. Yoğun bir katılımın olduğu imza günü etkinliğine gençlerin ve bayanların daha büyük ilgi göstermesi dikkat çekti.  

Okuyucu bu kitapta hayatı bulacak

İmza günü etkinliğinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Gebze Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Levent Altun, “Gazetecilik yaşadığını hissetmek ve hissettirmektir. Şu anda bunu yaşıyorum. Sevdiğim bir mesleğin, heyecan ve mutluluk veren ürününü okurlarımla paylaşıyorum. Bana destek veren ve bu mutluluğumu paylaşan tüm okurlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okurlarından ‘yeni bir kitap’ konusunda talepler aldığını vurgulayan Levent Altun, önümüzdeki aylarda yeni bir kitap yazmak için çalışmalara başlayacağını dile getirdi.

Kitabın içeriğiyle ilgili bilgi de veren Altun, “Aslında bir gazetecinin olaylara, kişilere ve hayata dair gözlemleri diyebiliriz. Ancak okuyucu bu bakış açısını daha farklı bir yaklaşımla ya da duygusallıkta bulacak. Biraz iç dünyamızın manzarasını çizmeye, biraz da insanların acılarını, beklentilerini, çaresizliklerini ve umutlarını gün yüzüne çıkarmaya çalıştım” dedi.

Öte yandan, +18 kitabının www.canajansreklam.com sitesinden kargo dahil 13 liraya temin edilebileceği bildirildi.

Neden +18?

Altun, kitabın çok konuşulan ismi hakkında da şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemizde +18’in çağrıştırdığı tek konunun cinsellik olması, içeriğinin de bu olabileceği kuşkusunu doğuruyor ne yazık ki. Oysa, +18’i sadece cinsellikle sınırlamak çok yanlış.Özellikle ülkemizde Çocuk gelinler, çocuk istismarları, tecavüzler, şiddetin her türlüsü, sosyal ve kültürel yozlaşma, toplumsal ve siyasal kokuşmuşluk almış başını gidiyor. Bu isimle aslında bu konulara dikkat çekmek istedim”