GEBZE BELEDİYELER BİRLİĞİ GAZETECİLERİ UNUTMADI

  • 2014-01-12 03:04:18 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GEBZE BELEDİYELER BİRLİĞİ GAZETECİLERİ UNUTMADI

 

Bölgemizde görev yapan gazeteciler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Gebze Belediyeler Birliği’nin düzenlediği etkinlikte bir araya gelirken, Gebze Belediyeler Birliği Başkanı Şükrü Karabacak’ın ev sahipliğinde düzenlenen programda meslekte 10 yılını dolduran gazetecilere plaket takdim edildi.

 

Bölgedeki gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği programa, Gebze Belediyeler Birliği Başkanı Şükrü Karabacak’ın yanısıra Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman katılırken Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş danışma meclisi dolayısıyla programa katılamadı.Canlı müzik eşliğinde verilen kokteylle başlayan program protokol üyelerinin selamlama konuşmalarıyla devam etti.

 

YEREL BASININ GÜÇLENMESİ GEREK

 

Programda ilk olarak sahneye çıkan Birlik Başkanı Şükrü Karabacak konuşmasına “Gebze Belediyeler Birliği olarak bu yıl ikincisini  düzenlediğimiz gecemize hepiniz hoş geldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” diyerek başlarken “Gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması adına yapılan ve yapılacak bütün çalışmaların destekçisi olduğumuzu bilmenizi isterim.Bizlerde yerel idareciler olarak özellikle bölgemizdeki yerel basının sorun ve sıkıntılarının çözümü adına her türlü çabayı göstermekteyiz. Basında çalışan arkadaşlarımızın hep yanında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz.Karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde bölgemizdeki basın mensubu arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Fakat özellikle yerel basının güçlenmesi adına güçlü birliktelikler kurulması gerektiği kanısındayım.Ancak bu şekilde daha gür bir şekilde sesimizi duyurur ve daha iyi şartlarda görevimizi sürdürürüz diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak çalışan siz değerli  basın çalışanlarımızı  bir kez daha tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’da aynı duygu ve düşüncelerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederken konuşmaların ardından 10 yılını dolduran gazetecilere plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından söz alan usta gazeteciler meslekte geçirdikleri güzel anıları paylaşmanın yanı sıra duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.