Servisçiler seçime hazırlanıyor

  • 2014-01-10 08:23:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Servisçiler seçime hazırlanıyor

 

Kocaeli P Plakalı servisçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KOPSDER) 12 Ocak Pazar günü yapılacak olan kongreye hazırlanıyor.  Mevcut Başkan Ahmet Taşçı, Ali Titiz’le birlikte başkanlığa aday olay Süleyman Aygün Gebze’de servis aracı sahipleri ve şoförlerle bir araya geldi. Demirtaş düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Aygün neden aday olduğunu ve seçilmesi durumunda yapmayı planladıkları projeleri anlattı yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Yönetim kurulunda Gebze’den 3 isim de yer alıyor.

 

Başkan adayı Süleyman Aygün, servisçi esnafına yaptığı konuşmada 22 yıldır bu sektörün içinde olduğunu belirterek neden aday olduğunu açıkladı. Aygün; “Bizleri ötekileştirenlere karşı, davamız ve inancımız için aday olduk. Odamız gücünün ağırlığı altında ezilen insanlar tarafından ezilmek istemiyoruz artık.  Bu nedenle sizlerden ricam ne olursa olsun davamıza sahip çıkın ve sandık başına gidin. İsteğimiz ne? Daha iyi şartlarda çalışmak ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi.” Şeklinde konuştu.

 

Yapmayı planladığı projeler hakkında da bilgilendirmede bulunan Aygün şöyle devam etti; “monotonlaşmış yapı veri tabanlarıyla güncellenecek. Araç alımlarında hatırı sayılır bir indirim yaptırmak. 7 gün 24 saat sorunların Dinleneceği bir masa ve Hukuk birimi kurmak en büyük hedeflerimiz arasında”

 

Aygün’ün ardından GETAB Başkanı Erol Akalın’da toplantıda yaptığı konuşmada servisçi esnafının en çok ezilen esnaflar arasında yer aldığına dikkat çekti. Yıllardır sahipsiz kalındığınının altını çizen Akalın; “bugüne kadar temsil hakkımız olmadı, derdimizi anlatacak dinleyecek bir kimse bulamadık. İşte bu nedenle Odamıza sahip çıkalım.” Şeklinde konuştu.  Konuşmaların sonunda esnafın sorunlarının ve çözümlerinin yer aldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.