“MÜHENDİSLİK MESLEĞİNİN KALESİYİZ”

  • 2013-12-30 09:13:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
“MÜHENDİSLİK MESLEĞİNİN KALESİYİZ”

 

Gebze’nin en büyük demokratik kitle örgütü konumundaki TMMOB Makine Mühendisleri Odası  Gebze Şubesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Genel üye toplantısı ve yeni yıl kokteyi’ni  Holiday Inn Otel’de düzenledi.

 

 

 

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Yönetim kurulu üyesi Mehtap Sönmez’in yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan Oda Temsilcisi Çetin Temel yaptığı konuşmasına odalarının mesleğin kalesi olduğunu ifade ederek başladı.

 

 

 

Temel konuşmasında şunları ifade etti: “ Oda  olarak bugüne kadar  TMMOB ilkeleri doğrultusunda mücadelemizi sürdürürken, çok sayıda etkinliğe de imza attık. 40 seminerde 763 kişiye ulaştık. 119 kişinin katılımı ile 4 söyleşi, 205 kişinin katılımı ile 4 panel, 1 teknik gezi, 28 işyeri ziyareti, 1055 kişinin katıldığı 8 adet sosyal etkinlik, 168 kişinin katıldığı 12 film gösterimi, 160 kişinin katıldığı 8 basın açıklaması yaptık. 59 stajyere yer bulurken, 47 meslekdaşımıza da iş bulduk. Bu faaliyetlerimizle  2589 meslekdaşımıza ulaştık” dedi.

 

 

 

Temel’in ardından konuşan Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube başkanı Kara da, TMMOB’u ülkenin demokrasi, mesleki dayanışma ve mesleğin kalesi olarak nitelendirdi. Kara, “ Çok yönlü saldırılarla karşı karşıyayız. Kalenin düşmesine mühendisler izin vermeyecektir”dedi.

 

Çok sayıda mühendisin katıldığı gecede, mühendislere ikramlarda bulunuldu.

 

 

 

Oda Yönetimi  Çetin Temel (Başkan) Berat Alagöz İnce, Ersin Ayalp, Ersun Işık, Mehtap Sönmez, Hakan Yoğungan, Gülşah Özer, İsmail Karakaya’dan oluşuyor.