Yaşama Sevinci Engel Tanımıyor!

  • 2013-12-26 02:25:40 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yaşama Sevinci Engel Tanımıyor!

 

 

 

 

 ‘Yaşama Sevinci Engel Tanımaz’ parolasıyla engelli vatandaşlara hizmet veren Gebze Belediyesi’nin taşıma aracı vatandaşların ulaşım engelini ortadan kaldırıyor. Gebze’de engelliye ulaşım engel yok. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla ‘Yaşama Sevinci Engel Tanımaz’ parolasıyla hizmete giren taşıma aracı engelli vatandaşların ve ailelerinin yardımına koşuyor. Engelli vatandaşlara büyük bir ulaşım kolaylığı ve serbestliği sağlayan Gebze Belediyesi Engelli Taşıma Aracı her bir seferde 4 engelli vatandaş ve 4 refakatçisini istedikleri yerlere ücretsiz olarak ulaştırıyor.

 

EVLERİNDEN ALINIYOR

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla engelli vatandaşlar ve ailelerine hizmet vermeye başlayan engelli taşıma aracından ücretsiz olarak yararlanmak isteyen vatandaşlar, 444 50 41 numaralı telefonu arayarak çağrıda bulabiliyor. Alınan çağrının ardından uzman personeliyle belirtilen adrese giden taşıma aracıyla engelli birey ve refakatçileri istedikleri adrese ücretsiz bir şekilde taşınıyor. 

 

ÜCRETSİZ HİZMET

 

Engelli vatandaşlar ve refakatçileri geri dönüşlerinde de taşıma aracıyla ikamet adreslerine yine ücretsiz olarak bırakılıyor.  Gebze Belediyesi’nin bu hizmeti engelli vatandaşları ve ailelerini memnun ediyor. İstedikleri adrese kolayca ulaşım olanağı sağlayan bu hizmetten memnun olduklarını dile getiren Emin Karademir, “2 yıldan bu yana belediyemizin bize sağladığı bu imkandan bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanıyorum. Güler yüzlü personeliyle bizi evimizden alarak istediğimiz adrese getirip götüren bu araç bu hizmet sayesinde evde kapalı kalmıyorum.

 

VATANDAŞ MEMNUN

 

Bizlere bu imkanı sağlayan değerli belediye başkanımız Adnan Köşker ve tüm belediye çalışanlarına desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Engelli vatandaşlar araçla evlerinden alınarak hastane, kaymakamlık, işkur, ssk, banka ve diğer işlerini halletmek üzere istediklere adreslere ulaştırılıyor.