GTO’dan vakıf üniversitesi

  • 2013-12-26 11:22:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GTO’dan vakıf üniversitesi

 

Gebze Ticaret Odası 2013 yılının son meclis toplantısı yapıldı.  2014 yılı Meclis Planı ve Bütçe’nin ele alındığı toplantının ilk bölümünde  Gebze ticaret Odası Vakfı’nın 2013-2014 yılı çalışmaları yer aldı. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Vakıf olarak 2 yıllık meslek yüksek okulu ve Gebze Ticaret Odası Vakfı Üniversitesi kurulması için altyapı çalışmaları yaptıklarını söyledi.

 

Meclis gündeminde de yer alan Gebze Üniversitesi hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan nail Çiler,  "Konuyla ilgili bazı çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımızı tamamlarsak en yakın zamanda Gebze'ye, Gebze Ticaret Odası Vakıf Üniversitesi kazandıracağız" diye konuştu. 2014 yılının bütçe görüşmelerinin yapıldığı 2013'ün son meclis toplantısında bir meclis üyesi, Gebze Üniversitesi konusunda çalışmaların ne durumda olduğunu sordu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çiler şöyle konuştu: "Daha önceki meclis üyesi arkadaşlarımız bilir. Üniversite konusunda panel düzenledik. Bu konuda bölge basını, iş adamları ve STK'lar destek verdi. Bildiğim kadarıyla en yakın zamanda TBMM'de görüşülecek ve 2014-2015 eğitim yılına yetişecek"

 

GEBZE’YE VAKIF ÜNİVERSİTESİ

 

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün Gebze Üniversitesi'ne çevrilmesi konusun da da görüş belirten GTO Başkanı Nail Çiler, "Tabi ki bu bizim istediğimiz bir üniversite değil. Darıca, Dilovası, Çayırova'da fakülteler olmasını isterdik. Gebze Ticaret Odası'na ait vakfımızın 1 milyon civarın bir parası var. Konuyla ilgili bölge milletvekilimiz de olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile görüştük. O da biz destek verdi. Altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızı tamamlarsak en yakın zamanda Gebze'ye, Gebze Ticaret Odası Vakıf Üniversitesi kazandıracağız" ifadesini kullandı. 2013 yılının Gebze Ticaret Odası adına verimli geçtiğini belirten Nail Çiler, geçtiğimiz günlerde ikinci kez Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Başkanlığına seçilen GTO Meclis Üyesi Mehmet Zenginer'i tebrik etti. Başkan Çiler’in konuşmasının ardından 2014 yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Gebze Ticaret Odası'nın (GTO) 2014 yılı tahmini bütçesi, 6 milyon 360 bin lira olarak onaylandı.