EYLEMLER DEVAM EDECEK!

  • 2013-12-10 09:25:24 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
EYLEMLER DEVAM EDECEK!

 

KRİSTAL-İŞ sendikası yayınladığı basın bildirisinde sendikanın eylemlerine devam etme kararı aldıklarını duyurdu.

 

 

 

Çayırova’da bulunan Cam Elyaf fabrikası önünde ve aynı zamanda tüm Türkiye’deki fabrikalarda yapılan ortak basın açıklamasında Şişecam iş vereninin işçi çıkartma istediği duyuruldu.

 

Açıklanan bildiride ‘’Cam elyaf’ta bir arkadaşımız işten çıkarıldı. Sağlık sorunları bulunan bir işçi arkadaşımız işsizliğin pençense itildi, sokağa atıldı. Bu n işyeri ile uygulamanın sadece bir işçinin işyeri ile ilişkisini kesme anlamı taşımadığı çok açık. Atılan bir işçi ama tehdit hepimize Cam Elyaf’ta bir işçi işten atan işveren 6 bin cam işçisine gözdağı veriyor. Bütün cam işçilerini tehdit ediyor. Ya benim istediğim gibi çalışacaksınız ya da sizi kapının önüne koyarım diyor.

 

 

 

Biz bu tehdide boyun eğmiyoruz, Cam Elyaf’ta işten çıkartılma hepimize karşı yapılmış bir uygulama sayıyor ve hep birlikte haykırıyoruz:

 

Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz.

 

Bir yandan geleceğe dönük Vizyon açıklamaları ile çağdaş bir şirket görüntüsü vermeye çalışan Şişecam, bir yandan da çağdışı yönetim anlayışı sergilemektedir. Dayatmayla tehditle işyerlerini yönetmek istemektedir.

 

Tek taraflı dayatmalara işletmeleri yönetmeye çalışanlar işçiyi işten atarak işçileri terbiye edeceğini zannedenler çok yanılıyorlar.

 

Şişecam yönetimi bir süredir, yeni kavrammış gibi ortaya attığı performans değerlendirmesi ile çalışma koşullarını kuralsızlaştırmakta ve esnekleştirmeye çalışmaktadır. İşten çıkarma çabaları bu politikanın uzantısıdır.

 

Şişecam yönetimine sesleniyoruz:

 

Sendikamız buna asla göz yummayacaktır. Katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışının fabrikalarımızda egemen olması için tek taraflı dayatmalardan ve anti domokratik uygulamalardan vazgeçin. İş barışının sağlanmasının yolu da buradan geçmektedir.

 

Bir kez daha ve yeniden hatırlatmak isteriz ki: Kristak-İş sendikası hiçbir dönem baskıya tehdide boyun eğmedi, yine eğmeyecektir.

 

Bunu görmek için Kristal-İş tarihine bakmak yeterlidir.

 

Atılan işçi arkadaşımız geri alınsın.

 

Yaşasın işçilerin birliği.’’