Gebze’de gürültü denetimi

  • 2013-11-04 10:03:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze’de gürültü denetimi

Gebze Belediyesi gürültü kirliliğiyle mücadele çalışmalarına devam ediyor. Çevre koruma servisi ekipleri ilçe genelinde gürültü denetimleri yapıyor

UYMAYANA PARA CEZASI

Gebze Belediyesi’nin gürültü kirliliğiyle mücadelesi ara vermeden devam ediyor. Gebze Belediyesi Çevre ve Koruma Servisi ekipleri, ilçe genelinde gürültü denetimlerine devam ediyor. Konutların yoğun bulunduğu alanlarda ses yükseltici cihazlar kullanarak satışı yapan firma ya da kişiler tespit edilerek cezai işlem uygulanıyor. İlçe genelinde 3 ekip halinde aralıksız saha denetimleri yapan çevre koruma ekipleri; çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyen bu tür faaliyetlere karşı mücadele ediyor.  Yapılan denetimlerde ses yükseltici cihazları kullanarak tüp, sebze, meyve ve benzeri satış yapanlar hakkında, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası uygulanıyor.

YETKİ BELEDİYELERDE

2007 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 2872 sayılı Çevre Kanunu ve Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği çerçevesinde denetim ve idari yaptırım uygulama yetkisi alan Gebze Belediyesi, oluşturduğu çevre koruma ekipleri ile gürültü kirliliğine karşın etkin mücadele ediyor. Denetimlerin devam edeceğini dile getiren belediye yetkilileri, vatandaşların şikayetlerini 642 04 30 numaralı telefondan veya cevrekoruma@gebze.bel.tr  mail adresinden bildirmeleri çağrısında bulundu.