Gebze'den Diyarbakır'a gönül köprüsü

  • 2013-10-21 02:47:01 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'den Diyarbakır'a gönül köprüsü

Bir grup Gebzeli hayırsever iş adamı Kurban Bayramı’nda Diyarbakır’a gitti. İhtiyaç sahipleriyle buluşan Gebzeli iş adamları kurbanlarını burada kesti. Heyete AK Parti Diyarbakır milletvekilleri de eşlik etti.

Sayıları 30’u geçen Gebzeli iş adamları Kurban Bayramı’nda güzel bir etkinliğe imza attı. Kimse Yok Mu Derneği’nin organize ettiği programla Diyarbakır’a giden grup kurbanlarını burada kesip yine buradaki ihtiyaç sahibi ailelere et dağıttı. Çözüm sürecinin tartışıldığı günümüzde, kendi ölçülerinde kardeşlik açılımı yapan Gebzeli iş adamları Gebze’den Diyarbakır’a gönül köprüsü kurdu. Bayramın ikinci ve üçüncü gününü Diyarbakır’da geçiren Gebze’nin seçkin iş adamları topluluğu kapı kapı dolaşıp Diyarbakırlı ailelerin evine konuk oldu.

 

EN ANLAMLI BAYRAM

 

Heyet içinde yer alan Gebzeli hayırsever iş adamı, Turanlar Grup yönetim kurulu başkanı Yalçın Turan yaptığı açıklamada Gebze ve Diyarbakır dostluğunun pekiştiğini söyledi. Kürt ve Türk milletinin yüz yıllar boyu kardeşçe yaşadığını belirten Turan, “Bu buluşma iki farklı grubun buluşması değil; iki kardeşin buluşmasıdır. Aramıza ekilen fitne tohumlarına inat, bizde kardeşlik ve sevgi tohumları ektik. Diyarbakırlı kardeşlerimizin evine konuk olduk. Hepsi bizi muhabbetle karşıladı. Doğu insanının sıcakkanlı ve misafirperver yüzünü yakından gördük. Kardeşlerimizle kucaklaştık ve kendi evimizde gibi rahat ettik. İnşallah bu birlik ve beraberliği kimse bozamayacak” dedi.

 

GEBZELİ İŞ ADAMLARINA TEŞEKKÜR

 

Gebze dahil Türkiye’nin dört bir yanından gelen gönül elçileri Diyarbakır’da bulunan Nil Koleji’nde düzenlenen etkinlikle bir araya geldi. Bine yakın hayırseverlinin katıldığı programa Diyarbakır Vali Vekili Zafer Engin, Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz, Nehir Eğitim Kurumları Koordinatörü İbrahim Köklükaya, Diyarbakır Genç İşadamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata'nın yanı sıra çok sayıda Diyarbakırlı işadamı ve hayırsever katıldı.

Diyarbakır Vali Vekili Zafer Engin batı illerinden gelen işadamı ve hayırseverlere peygamber ve sahabeler şehrine hoş geldiklerini söyledi. "Diyarbakır'ın gönül elçisi olun" diyen Engin, Diyarbakır için kötü bir imaj oluşturulmaya çalışıldığını anlattı. Diyarbakır'ın bu imajı hak etmediğini belirten Engin, devlet imkanları doğrultusunda kaynakları fakirlik ve yoksulluğa ayırdıklarını kaydetti. "Bizim göremediğimizi siz, sivil toplum görebiliyor bazen" diyen Ergin, birlikte güzelliklerin getirilebileceğini dile getirdi.