Tatilde ata binme fırsatı

  • 2013-10-12 03:20:38 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tatilde ata binme fırsatı

Gebze Cumaköy’de faaliyet gösteren Victoryman Binicilik Kulübü tarafından, Kurban bayramı dolayısıyla ilköğretim okulu öğrencilerine yüzde 25 indirim uygulanacak. Uzun bayram tatilini Gebze dışında geçirmeyecek olanlar için at ve doğa sevgisinin buluştuğu yer olan Victoryman Binicilik Kulübü çok cazip bir alternatif olacak.

Türkiye’nin önde gelen binicilerinden, milli sporcu Erkan Demir’in sahibi olduğu Victoryman Binicilik Kulübü, Cumaköy’de çok kısa sürede bu spora ilgi duyanların buluşma noktası haline geldi. Erkan Demir, at biniciliğinin özellikle çocuklar için çok faydalı bir spor olduğunu belirterek, “Bu bayram havaların da ısınmasıyla tüm halkımızı bekliyoruz. Öğrencilere ise yüzde 25 indirim uygulayacağız” diyerek bu spora ilgi duyanlara çağrıda bulundu.

 

Hem keyifli hem sağlıklı

 

At biniciliğinin hem keyifli hem de çok sağlıklı bir spor olduğunu belirten Erkan Demir, “Binicilik sporunun hiperaktif, konuşamayan, spastik, otistik, yürüyemeyen v.b. kişilerin üzerinde terapi etkisi yarattığı bilimsel bir gerçektir. Dünya üzerinde iki farklı türden canlının birlikte uyum içinde yaptığı tek spor olan binicilik, problemli binicilerin problemlerinin giderilmesine veya etkilerinin azalmasına katkı sağlar. Dolayısıyla binicilik sporu, her yaş grubundan biniciye her açıdan olumlu özellikler sağlar” şeklinde konuştu.

 

Ödüllü baba-oğul

 

Tesisin sahibi Milli sporcu Erkan Demir ile oğlu Batu Demir, Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen atlı yarışlarda büyük başarılar kazanıyorlar. Henüz 15 yaşındaki Bat Demir, geçtiğimiz hafta İstanbul Ömerli’de yapılan yarışmalarda madalya kazandı. Babası tarafından özel çalıştırılan ve bu spora gönül veren Batu’nun binicilik sporunda gelecek vaat ettiği ifade ediliyor.

 

Doğa ve atlarla baş başa

 

Victoryman Binicilik Kulübü’ne gelenlerin doğa ve atlarla baş başa huzurlu bir gün geçirdiğini kaydeden Erkan Demir, “Hafta içi ve hafta sonu günün her saatinde hizmet veriyoruz. Binicilik eğitimi almak isteyenlere eğitim, ata binmeyi bilenler için de arazi gezintisi için at tahsis ediyoruz. Her yaş grubuna uygun atlarımız bulunmaktadır. Özellikle ormanlık arazide at gezintileri doyumsuz bir keyif sağlamaktadır” dedi. Erkan Demir, tesislerinde ayrıca hafta sonu gelenlere kahvaltı olanağı sağladıklarını da sözlerine ekledi. (Tesisle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0533 553 03 89’u arayabilirler.)