Taş ocakları kalkacak

  • 2013-10-02 07:34:16 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Taş ocakları kalkacak

 

Kirazpınar Mahallesi’nde bulunan Gebze Emlak Konut sitesi sakinleriyle bir araya gelen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker belediye hizmetlerini anlattı, vatandaşların sorunlarını dinledi. Köşker, bölgedeki taş ocaklarının kaldırılacağını yapılan ve yapılacak proje ve hizmetlerle bölgenin gelecekte Ataşehir gibi modern bir kimliğe kavuşacağını söyledi 

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Mesaisinin büyük bir bölümünü, halkın arasında ve onların sorunlarını dinleyerek, mevcut sorunları yerinde tespit ve çözüm üreterek geçiren Başkan Köşker, Gebze Emlak Konut sakinlerine konuk oldu. Gebze’nin yeni modern toplu konut alanlarının yükseldiği Kirazpınar Mahallesi’nde bulunan Gebze Emlak Konut sitesi sakinleriyle düzenlenen toplantıda bir araya gelen Başkan Köşker, vatandaşı dinledi.

 

ATAŞEHİR GİBİ OLACAK

 

Gebze’ye kazandırılan projeler ve belediye çalışmalarına ilişkin genel bir değerlendirmede bulunan Başkan Köşker’e başkan yardımcıları Nilay Ayran, Ahmet Kisbet, başkan danışmanı Şakir Bitmez, belediye birim müdürleri, Kirazpınar Mahalle Muhtarı Osman Bozkurt, AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Hızla modern bir yapıya kavuşan Kirazpınar Mahallesi’nin gelecekte Gebze’nin en güzel mahallelerinden birisi olduğunu dile getiren Başkan Köşker, “En fazla 5 sene sonra burası Ataşehir gibi olacak” dedi.

 

MODERN BİR KENT

 

Altyapı çalışmalarının yüzde 85 oranında tamamlandığı Gebze’de sosyal-kültürel projelere ağırlık vereceklerini vurgulayan Başkan Köşker, “Tamamlanan kent meydanı, yenilenen altyapısı, 70’i aşkın parkları, semt meydanları, modern mahalleleri, cadde ve sokaklarıyla Gebze’miz artık; hemşerilerimizin zorunlu olarak yaşadığı değil, yaşamaktan keyif aldığı bir şehir haline hızla dönüşüyor. Bunu sizlerden aldığımız güçle başarmanın kıvancını yine sizlerle paylaşıyoruz” dedi.

 

TAŞ OCAKLARI KALKACAK

 

“Gebze’miz artık 7/24 yaşayan bir şehir haline geldi” diyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, kente kazandırılacak yeni projeler hakkında da site sakinlerini bilgilendirdi. Site sakinlerinin sorularını da cevaplandıran Başkan Köşker, bölgede var olan taş ocaklarının Kocaeli Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda kaldırılacağı bilgisini de vatandaşlarla paylaştı. Vatandaşların bölgede var olan kamyon trafiğine ilişkin şikayetlerini de dinleyen Başkan Köşker, TIR ve hafriyat kamyonları için alternatif güzergah çalışması başlattıklarını söyledi.