Kılıbık gülmekten kırdı geçirdi

  • 2013-09-18 09:10:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kılıbık gülmekten kırdı geçirdi

Gebze’nin sevilen tiyatro gruplarından Tiyatro Roza, sezona ‘Kılıbık’ oyunuyla merhaba dedi. Gebze Kültür merkezinde geçtiğimiz hafta sonu sahnelenen Kılıbık oyunu seyircinin büyük beğenisini kazandı.

Bayram Gündoğdu’nun yönetmenliğinde sahnelenen ve 1,5 saat süren oyunda kılıbık bir adamın hikayesi komik bir dille seyirciye aktarıldı. Oyuncular performanslarıyla göz doldurdu. Oyun sonunda birçok seyirci oyunun en yakın zamanda tekrar oynanması yönünde taleplerini ilettiler. Genel Sanat Yönetmeni Bayram Gündoğdu, “Sezonu iddialı bir oyunla açmak düşüncesindeydik ve tercihimizi bu oyundan yana kullandık. Doğru bir karar verdiğimizi görüyorum. Yoğun ilgiden dolayı tüm tiyatro severlere çok teşekkür ediyorum. En yakın zamanda tekrar bu sahnede gerek Kılıbık, gerek diğer oyunlarımızla seyirciyle buluşmaya devam edeceğiz. Oyuncu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Çok iyi performans gösterdiler. Seyirciyi hep oyunun içinde tutmayı başardılar” şeklinde konuştu.

Roza Genel Sanat Yönetmeni Bayram Gündoğdu, tiyatro ile ilgilenenlere kapılarının açık olduğunu belirterek, özellikle gençlere çağrıda bulundu.

 

Oyuncular ne dedi?

 

Oyunun en çok beğenilen karakterlerinden Mahmut karakterini canlandıran Yücel Karaman da duygularını şöyle dile getirdi:”Ben de hem seyirciye, hem de yönetmenimize ve oyuncu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir akşam yaşadık. Çok keyifli ve eğlenceli bir oyundu. Seyircide bu enerjiyi fazlasıyla aldı. Seyirciler ve oyun arasında iyi bir uyum sağlandı” dedi.

Efemine bir karakter canlandıran Aykut Baş ise, “İlk başlarda zorlandığım bir karakter oldu. Provalar benim açımdan çok zorlu geçti. Ama sonucunda iyi bir tipleme ortaya çıktı. Bu tarz rolleri oynamak zordur. Seyircinin beğenisi beni son derece memnun etti. Herkese teşekkürler” şeklinde duygularını dile getirdi. Oyunda ayrıca Selime Taş, Gamze Şaşkın, Tuğba Mengüverdi, Temel Ali Gül rol alırken, rejide ise İsa Gölalan görev yaptı.