Daha temiz bir çevre için

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Daha temiz bir çevre için

Daha temiz ve sağlıklı bir çevre için Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla hayata geçirilen Gebze Temizlik Kontrol Sistemi (GETKOS) ile vatandaş şikayetlerine anında çözüm üretiliyor. Çevreye gelişi güzel atılan çöp ve atıklara, GETKOS ile anında müdahale ediliyor. Yapılan çalışmaların sonuçları, Facebook üzerinden fotoğraflarla şikayet sahiplerine bildiriliyor 

 Gebze Belediyesi Gebze Temizlik Kontrol Sistemi (GETKOS)’la temizlik işlerinde kontrol artık Gebzelilerde. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla; şehrin daha temiz ve sağlıklı bir çevreye sahip olabilmesi amacıyla hayata geçirilen Gebze Temizlik Kontrol Sistemi (GETKO) ile kontrol Gebzelilerde. Çevre kirliliğinin ve çevreye gelişi güzel çöp atılmasını önlemek amacıyla geliştirilen sistemle çevreye atılan çöpler ekipler tarafından toplanıyor.

FOTOĞRAFI ÇEK YOLLA!

Vatandaşların mahallelerinde, cadde ve sokaklarında karşılaştıkları olumsuz bir durumu fotoğrafladığı; sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden ve Gebze Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.gebze.bel.tr ‘de bulunan ‘bize ulaşın’ kısmına ilgili şikayetlerini bildirdiği GETKOS uygulamasıyla Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri olumsuz durumlara anında müdahale ediliyor. Yapılan temizlik çalışmasının ardından müdürlük ekipleri tarafından çekilen fotoğrafla şikayet sahibi Gebzelilere geri bildirimin yapıldığı GETKOS’la çevre duyarlılığının arttırılması hedefleniyor.

VATANDAŞ DUYARLILIĞI

Daha yaşanabilir ve sağlıklı bir Gebze için çöplerin çevreye gelişi güzel atılmaması ve çöp toplama saatlerine riayet edilmesi konusunda çağrıda bulunan belediye yetkilileri ayrıca; vatandaşların çöp toplama ile ilgili talep ve şikayetlerini 641 78 17 ve 646 48 90 No’lu telefonlara günün 24 saatinde iletebileceğini bildirdi.