Ay ışığında sinema keyfi başlıyor

  • 2013-08-19 10:54:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ay ışığında sinema keyfi başlıyor

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen ve Gebzelilerin yaz akşamlarında vazgeçilmez tutkusu haline gelen sinema akşamları, bu yıl da dolu dolu geçecek. 23 Ağustos -1 Eylül tarihleri arasında Eskihisar’ın tarihi atmosferinde gerçekleştirilecek olan Ay Işığında Sinema Akşamları’nda, vizyonda olan ve izleyici rekorları kıran 10 film, Gebzeli sinemaseverlerle buluşacak. 10 gün boyunca her akşam saat 20.30’da başlayacak ve ücretsiz olacak sinema buluşmaları ‘Selam’ filminin gösterimiyle başlayacak.

10 gün boyunca her akşam saat 20.30’da başlayacak ve ücretsiz olacak film gösterimlerinin programı şöyle: “23 Ağustos Cuma Selam, 24 Ağustos Cumartesi Hükümet Kadın, 25 Ağustos Pazar Evim Sensin, 26 Ağustos Pazartesi Madagaskar 3-çizgi sinema, 27 Ağustos Salı Taş Mektep, 28 Ağustos Çarşamba Arkadaşım Max, 29 Ağustos Perşembe Kelebeğin Rüyası, 30 Ağustos Cuma Uzun Hikaye, 31 Ağustos Cumartesi Çanakkale Yolun Sonu, 1 Eylül Pazar Selam.”

Gelenekselleşen Ay Işığında Sinema Akşamları’na Gebzeli hemşerilerini davet eden Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Eskihisar Kalesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ay Işığında Sinema Akşamları, yaz aylarının vazgeçilmez etkinliği haline geldi. Hemşerilerimiz bu yaz da aileleri ve çocuklarıyla birlikte, Eskihisar’ın muhteşem manzarası ve yakamoz ışığı altında vizyondaki son filmleri keyifle izleyebilirler” dedi.

 

ÜCRETSİZ ULAŞIM

 

Vatandaşların Eskihisar’a kolayca ulaşabilmeleri için Gebze Belediyesi tarafından ücretsiz seferler düzenlenecek. Saat 19.00’da kalkacak otobüsler 20.20’ye kadar ring seferleri düzenleyecek. Mutlukent’ten hareket edecek otobüs Eşref Bitlis Parkı,Akse Sapağı, Gebze Belediyesi önü güzergahını kullanarak Eskihisar’a ulaşacak. Ankara Caddesi’nden hareket edecek bir diğer otobüs ise Beylikbağı, Yaşar Doğu Caddesi, Bağdat Caddesi ve İstasyon Mahallesi güzergahından Gebzelileri Eskihisar’a ulaştıracak. Gebze Halk Bankası Şubesi önünden (eski ördekler) hareket edecek olan son otobüs ise Tatlıkuyu Mahallesi üzerinden Eskihisar’a ulaşacak. Vatandaşların ücretsiz faydalanacağı otobüs seferleri saat 19.00’da hareket edecek