Mucize zayıflamayı anlatacak

  • 2013-08-16 05:56:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Mucize zayıflamayı anlatacak

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 22 yıl hem yönetim kurulu üyeliği hem de bölge müdürlüğü yapan, Gebzelilerin çok yakından tanıdığı Mimar A.Okan Çağlar, Datça Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide fazla kilolarından nasıl kurtulduğunu anlatacak.

Eşi F.Nurçin Çağlar ile birlikte Datça’da yaşayan A. Okan Çağlar, Datça Belediyesi tarafından başlatılan 'Sağlıklı Yaşam Kasabası' projesi kapsamında, Türkiye'yi zayıflatan Prof. Dr. Canan Karatay’ın da katılacağı etkinliklerde 50 kilo vererek nasıl sağlıklı bir yaşam sürdürdüğünü anlatacak.

21 ve 22 Ağustos tarihlerinde söyleşi, kahvaltı, yürüyüş ve tango olmak üzere iki gün boyunca 4 ayrı etkinliğin gerçekleştirileceği Datça, Türkiye’nin ilk Sağlıklı Yaşam Kasabası olma yolunda.

Prof. Dr. Canan Karatay’ın sadece Karatay Diyeti kitabını okuyarak ve Datça’nın doğal ürünleri sayesinde 50 kilodan kurtulduğunu belirten A. Okan Çağlar, sadece fazla kilolardan kurtulmakla kalmayıp 12 yıldır kolesterol, şeker ve ürtiker hastası olarak kullandığı yaklaşık 48 bin adet hapı artık içmediğini söylüyor. 58 yaşındaki A. Okan Çağlar, kendisinin 50 kilo zayıfladığını, eşi Psikolog F. Nurçin Çağlar’ın da 26 kilo verdiğini dile getiriyor.

 

‘İçimden bir insan çıktı’

 

Datça Belediyesi tarafından düzenlenen ve 21 Ağustos Çarşamba günü gerçekleşecek söyleşide A. Okan Çağlar, ‘İçimden Bir İnsan Çıktı, 48 bin Adet Haptan Nasıl Kurtuldum’ başlıklı bir konuşma yapacak. Eşi Psikolog F. Nurçin Çağlar, ‘Diyet Psikolojisinde Olmamak’, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, ‘Datça Sağlıklı Yaşam Kasabası’ ve Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay Karatay Diyeti ile Datça Sağlıklı Yaşam Kasabası başlıklı konuşma yapacaklar. Soru-cevap ile devam edecek söyleşinin ikinci gününde ise 09:00 ile 12:00 saatleri arasında Kargı Koyu Yeşim Bar'da Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ile birlikte Karatay Kahvaltısı + Sohbet + Kitap imza etkinliği yapılacak.

Aynı akşam Saat 21:30 22:00 arası Cumhuriyet Meydanı'nda toplanılarak Kumluk Plajındaki yürüme yolunu takiben My Marina Select Otel'e kadar halkla birlikte Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay'ın da katılacağı Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ve Saat 22:00 23:30 arası My Marina Select Otel'de Art Tango Sağlıklı Yaşam Milongası ve tango şovu gerçekleştirilecek.

A.Okan Çağlar, kendisiyle irtibat kurmak ve takip etmek isteyenlerin Facebook’ta ‘Sağlıklı Yaşıyoruz’ sayfasını takip edebileceklerini de sözlerine ekledi.