Onlar artık delikanlı

  • 2014-06-23 11:17:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Onlar artık delikanlı

670 çocuğun delikanlılığa ilk adım attığı Gebze Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Kent Meydanı’nda düzenlenen gösterilerle başlayan ve mehteran eşliğindeki kortej yürüyüşünün ardından Mehmet Akif Ersoy Camii’nde okunan sünnet mevlidi ile tamamlanan sünnet şölenin ev sahibi Başkan Köşker, “Bugün 670 çocuğumuzun ilk mürüvvetini, ilk heyecanını yaşıyoruz.  Rabbim damatlıklarını da sizlere görmeyi nasip etsin inşallah” dedi

PROTOKOL KATILDI

Gebze’de 670 çocuğun delikanlılığa ilk adım attığı Gebze Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen şölene AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı ve ilçe yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, Başkan Köşker’in eşi Ragibe Hanım, sünnet çocuklarının aileleri ve vatandaşlar katıldı. Kortej yürüyüşü öncesi Gebze Kent Meydanı’nda toplanan sünnet çocukları Nasrettin Hoca, palyaço ve hokkabazlık gösterileriyle keyfili saatler geçirerek eğlendi.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Eğlencenin ardından Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü’nün verdiği mini konseri dinleyen çocuklar ve ailelerine hitaben kısa bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker,   “Bugün 670 çocuğumuzun ilk mürüvvetini, ilk heyecanını yaşıyoruz.  Rabbim damatlıklarını da sizlere görmeyi nasip etsin inşallah. Hepsi saklı birer hazine olan evlatlarımızı ihmal etmeyelim. Onlara gözümüz gibi bakalım. Onları güzel ahlakla, bilgiyle donatalım. Yarınlara en güzel şekilde hazırlayalım” dedi. Başkan Köşker’in konuşmasının ardından mehteran eşliğinde mevlid-i şerifin okutulacağı Mehmet Akif Ersoy Camii’ne kadar yürüyen çocukları ve ailelerini Başkan Köşker ve protokol üyeleri yalnız bırakmadı.

MEHTERAN VE KORTEJ

Bağdat Caddesi boyunca sünnet çocuklarıyla birlikte yürüyen Başkan Köşker, Gebzelileri de selamlamayı ihmal etmedi. Mehmet Akif Ersoy Camii’nde, İmam Hatipler arası Kur’an-ı Kerim okuma yarışması Türkiye birincisi Muhammet Cevat Karabıyık ve Gebzeli hafızlar tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif konuklar tarafından dinlendi.  Başkan Köşker, bahçedeki sünnet çocukları ve aileleriyle yakından ilgilenerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Mevlid-i Şerif’in ardından davetlilere etli pilav ayran ikram edildi.