Postacı bu kez eylem yaptı!

  • 2014-06-14 08:54:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Postacı bu kez eylem yaptı!

Gebze bulunan Kocaeli PTT Baş Müdürlüğü’nde kargo ve dağıtım görevi yapan taşeron  işçiler, maaşlarınıve hak edişlerinin geç ödendiği için bugün iş bırakarak eylem yaptı.

 Eski Öğretmen evi önünde toplanan işçiler buradan Gebze Gebze bulunan Kocaeli PTT Baş Müdürlüğü önüne kadar yürüyerek oturma eylemi  gerçekleştirdi. Burada  bir basın açıklaması yapan DİSK Nakliyat İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal, PTT ‘de taşeron olarak çalışan işçilerin yıllardır aynı sorunla karşılaştıklarını belirterek, “ PTT Gebze’de 83 taşeron işçi var. Bu arkadaşlarımızın maaşlarını  almıyor. Gereken yerlere bu sıkıntı söylenmesine rağmen halen maaşları ödenmemektedir. Biz sendika olarak buna son vermek için anayasal ve sendikal hakkımızı kullanacağız. Buradaki maaş ücretlerinin ödenmesinden bizzat PTT sorumludur. Buradaki işçiler açlık sınırının altında bir ücret ile çalışıyor. Bizler bu haksızlığa son verilmesini istiyoruz. PTT bu asıl işveren olarak bu sorunu çözmelidir” dedi.

 

Yapılan konuşmanın ardından işçiler Gebze bulunan Kocaeli PTT Baş Müdürlüğü önünde bir süre oturma eylemi yaptı. Öte yandan işçilere destek vermek için Birleşik Metal İş Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın ile bası sendikacılar da hazır  bulundu.