Vefakar Babaları Doksanlı Yıllara Taşıdılar

  • 2014-06-11 06:21:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Vefakar Babaları Doksanlı Yıllara Taşıdılar

Darıca SHÇEK Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Memduh Kızılağaç Huzurevi’nde kalan erkek yaşlılara sürpriz Babalar Günü kutlaması. Türk film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven tarafından ağırlanan yaşlılar televizyonda yayınlanan Doksanlar isimli dizinin platosunda yemek yediler daha sonra dizi çekimlerini izleyerek güzel bir geçirdiler.

Darıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından huzurevinde kalan erkek yaşlılar için ‘’Vefakar Babalarımızı Doksanlı Yıllara Taşıdık’’ adı altında babalar günü etkinliği düzenlendi. Türk film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven’in Darıca’da Doksanlar dizisinin çekildiği platoda gerçekleştirilen etkinliğe, Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, Darıca Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Alemdar, Darıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Tabak, Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban, Darıca SHÇEK Gazeteciler Cemiyeti Hikmet Memduh Kızılağaç Huzurevi Müdürü Yıldız Özer, etkinliğe katkı sunan hayırsever işadamları katıldı.

 

Türk film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen Birol Güven tarafından ağırlanan konuklar dizinin çekildiği platoda önce yemek yediler. Daha sonra Darıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Tabak yaptığı konuşmada, babalar günü nedeniyle Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile hazırladıkları organizasyonda kendilerini ağırlayan Birol Güven’e ve destek veren hayırsever işadamlarına teşekkür etti. Birol Güven’de Babalar Günü gibi anlamlı etkinlikte gerek protokol gerekse de yaşlıları burada görmekten çok mutlu olduklarını belirterek tüm yaşlıların babalar gününü kutladı ve kendilerini bundan sonra da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan’da babalık duygusunun tarifi zor ama çok güzel bir duygu olduğunu kendisinin de yakında babalık duygusunu tattığını söyledi. Babaların her zaman baştacı olduğunu söyleyen Karaaslan, böyle anlamlı etkinliğe imza atan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri babalar günü nedeniyle yaşlılara hediyeler verdiler. Daha sonra etkinliğe destek veren Birol Güven ve hayırsever işadamlarına teşekkür plaket verildi. Plaket töreninin ardından Doksanlar isimli dizinin çekildiği platonun yanında bir başka platoda yine Birol Güven tarafından çekimleri yapılan Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin oyuncularıda huzurevi yaşlılarının yanlarına gelerek sürpriz yaptılar. Oyuncularla birlikte sohbet eden yaşlılar fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. Protokol üyeleri ve yaşlılar daha sonra Doksanlar isimli dizinin çekimlerinin yapıldığı yerleri ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin çekimlerini izledikten sonra platodan ayrıldılar.