Yapı Kredi’den “IT’s My Life’’ etkinliği

  • 2014-06-09 06:28:04 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yapı Kredi’den “IT’s My Life’’ etkinliği

Yapı Kredi Bankası çalışanları, “IT’s My Life’’ etkinliğinde bilişim sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Bu yıl 4’ncüsü düzenlenen “IT’s My Life Yapı Kredi Bilişim Teknolojileri Buluşması Kocaeli’nin Çayırova ilçesindeki Yapı Kredi Bankacılık Üssü’nde gerçekleştirildi.

 

4’ncü gerçekleştirilen, bilişim dünyasının önde gelen 21 firmanın temsilcilerinin katıldığı Bilişim Teknolojileri Buluşmasının açılış konuşmasını yapan Yapı Kredi Bankası CIO’su Cengiz Arslan, bu yıl etkinliğin konu başlıklarının Tüketici teknolojileri, bilgi güvenliği ve altyapı teknolojileri ile analitik ve büyük verileri olduğunu belirterek; “Teknolojideki en güncel gelişmeleri Teknoloji firmalarının önde gelen iş ortaklarımıza burada ulaştırıyoruz. Bankacılık alanında da her geçen gün önemini arttıran bilişim ve teknolojilerin ele alarak tartışacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

Cengiz Arslan’ın ardından Yapı Kredi Bankası Bilişim Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan konuştu. Teknolojinin her geçen gün kendini yeniliklere bırakarak gelişim ve yeniliklere doğru hızlı ilerlediğini vurgulayan Erdoğan, bu konularda yeni denemelerinde yer aldığına dikkat çekti. Erdoğan; “bankacılık alanında bilişim ve teknoloji gelişmeler, yenilikler, ne gibi konulara eğilmemiz lazım, bunları burada ele alacağız. Bilişim alanındaki gelişmeleri uzmanların görüşleriyle değerlendirme fırsatını bulacağız.” Şeklinde konuştu.

Cahit Erdoğan’ın ardından son açılış konuşmasını Accenture Türkiye Finansal hizmetleri Şirket Ortağı Emre Hayretçi yaptı. Dijitalleşmenin öneminden bahseden Hayretçi, şirketlerin artık dijital yarış içinde olduğuna vurgu yaptı. Şirketlerin önce marketlere yön verme ardından Pazar liderliğini hedeflediğini söyleyen Hayretçi dijital devrimin artık çok etkileyici hale geldiğini ifade etti. Hayretçi daha sonra dijital dönüşümü avantaja çevirme, dijital bankacılık konularında sunum yaptı.

 

Toplantıda daha sonra bilişim dünyasının önde gelen firmaların temsilcileri, bilişim ve teknolojik gelişim hakkında sunumlar yaptılar.