Kendisi geçti damperi köprüde kaldı

  • 2014-05-19 08:21:51 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kendisi geçti damperi köprüde kaldı

Gebze’de seyir halindeki bir kamyonun damperi açılınca üst geçide takıldı. Kaza sonrası ölen ya da yaralanan olmazken D-100 karayolu İstanbul istikametinde trafik durma noktasına geldi.

Gebze’de seyir halindeki bir kamyonun damperi kalkması sebebiyle köprüye takıldı.  Olay sabah saatlerinde D-100 Tatlıkuyu Köprüsünde meydana geldi. Ankara istikametinden İstanbul istikametine doğru gitmekte olan Metin Çimen yönetimindeki 41 L 2478 plakalı hafriyat kamyonun damperi, araç seyir halindeyken bilinmeyen bir nedenle aniden açıldı. Kamyon sürücüsü damperin açıldığını fark etmedi. Kamyon üst geçide geldiği sırada büyük bir gürültüyle durdu. Çarpma esnasında kamyon damperden ayrılırken, damperin arka tekerlekleri patladı. Çarpma esnasında kırılan piston kolunun yağı yola aktı.

VİNÇ YARDIMIYLA İNDİRİLDİ

Olay hemen polis ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yolda güvenlik önlemleri aldı. Yolda iki şerit trafiğe kapatılarak tek şeritten araç geçişine izin verildi. Bu esnada kimi meraklı vatandaşlar olayı görüntülemek istedi. Olay yerine gelen çekici ile üst geçide takılan damper vinç yardımıyla yarım saatte çıkarıldı. Kaza yerine gelen araç sahibi  çalışmaları takip etti.  Çarpmanın etkisiyle Tatlıkuyu Köprüsünde ise büyük oranda hasar meydana geldi.