'Engelsizsiniz' fotoğraf sergisi açılıyor

  • 2014-05-08 08:56:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
'Engelsizsiniz' fotoğraf sergisi açılıyor

Sualtı Fotoğrafçısı ve Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan’ın  Engelliler Haftası  için hazırladığı  ‘EngelSİZsiniz’  Fotoğraf Sergisi,  9 Mayıs Cuma günü saat 18.30’da, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde açılacak.

 

Dünyanın hemen her yerinde görüntüleme amaçlı sayısız dalış gerçekleştiren ünlü Sualtı Fotoğrafçısı ve Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan, engellilere yönelik hazırladığı sualtı fotoğraf sergilerine bir yenisini daha ekliyor.

‘EngelSİZsiniz’ adını verdiği 15. kişisel sergisini 9 Mayıs – 30 Haziran 2014 tarihleri arasında Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde fotoğraf ve sualtı tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanan ünlü sanatçı, zorlu fiziki koşullar nedeniyle günlük hayatta çeşitli güçlükler yaşayan engellilerin sudaki özgürlüklerini ölümsüzleştiriyor.  

26 fotoğraftan oluşan serginin çekimleri 17 Ağustos Depremi’nde sular altında kalan Değirmendere ile Turkuazoo Akvaryum’da gerçekleştirildi.  Fotoğraflarda Milli Sporcu Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, Türkiye’nin ilk Engelli Dalış Eğitmeni Ufuk Koçak, Arzu Uğurlu, Özgür Akçı,  Engellilere yönelik ilk dalış merkezini hayata geçiren Murat Kulakaç  ile engelleri aşma yolunda herkese örnek olan Milli Paralimpik Sporcularımız Ebru Bulgurcu ve Alper Ceylantepe yer aldı.

 

Esas engelin zihinlerdeki önyargılar olduğunu ifade eden Sualtı Fotoğrafçısı ve Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan, Engelliler Haftasını kutladı. İstekli bir beynin önünde hiçbir şeyin duramayacağını ifade eden Tahsin Ceylan, “Spor yapmak ve sualtının büyülü dünyasıyla buluşmak isteyen tüm engellilerimizi dalış sporunu yapmaya davet ediyoruz.  Su diğer sporların aksine herkesi eşitler. Yürümek, koşmak gibi meziyetler istemediği gibi engelli bireylerin üretkenliğini ve özgüvenini de artırır, meditasyon etkisi yaratır. EngelSİZsiniz Fotoğraf Sergisi’ndeki her bir karemde bu mutluluğu yakalamanız mümkün” dedi.