Fatih için mevlid-i şerif

  • 2014-05-02 08:20:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Fatih için mevlid-i şerif

Gebze Belediyesi tarafından, Fatih Sultan Mehmet’in Gebze’de vefatının 533. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi İsmail Coşar’ın katılımıyla İlyasbey Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu

 COŞAR HOCADAN MEVLİD

Gebze Hünkar Çayırı’nda vefat eden Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in 533. Yıldönümü nedeniyle, Gebze Belediyesi tarafından bir dizi anma programı düzenleniyor. Anma etkinlikleri kapsamında Gebze İlyasbey Camii’nde mevlidi şerif programı düzenlendi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen mevlid programına AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, belediye başkan yardımcıları Engin Güzel, Orhan Sipahioğlu, GTO Başkanı Nail Çiler, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazı öncesinde mevlid programına katılan Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi İsmail Coşar Kur’an tilaveti ve mevlid-i şerif okudu.

GEBZE FATİH İLE ÖZDEŞLEŞİYOR

 

Namazın ve mevlidin ardından vatandaşlarla sohbet ederek cumalarını kutlayan Başkan Köşker, “Göreve geldiğimiz günden beri, Gebze’mizde vefat eden cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet’i, vefat ettiği topraklarda, Gebze’mizde çeşitli etkinliklerle anıyoruz. Geçen yıl oldukça kapsamlı bir etkinlik programıyla Gebze’mizin adını Fatih ile özdeşleştirdik. Bu sene de Fatih’in ruhaniyeti için etkinlikler düzenliyor. Hünkar Çayırı’ndaki gerekli düzenlemelerin tamamlanmasıyla önümüzdeki yıl 534. yıldönümünde geniş kapsamlı bir etkinlik, anma programına imza atacağız inşallah. Sanayi kenti olan Gebze’miz aynı zamanda tarihi değerlerine de sahip çıkarak genç nesillere aktarma noktasında önemli aşamalar kaydediyor. Gebze’miz hızla kültür şehri haline gelecek” dedi. Açıklamanın ardından Başkan Köşker vatandaşlara mevlid lokumu ikramında bulundu.