D-100 Köprülü Kavşağı’nın inşasına başlandı

  • 2014-04-24 06:59:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
D-100 Köprülü Kavşağı’nın inşasına başlandı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze’de yeni dönemin ilk büyük projesine E-5 üzerinde start verdi. Topçular Köprülü Kavşağı D-100’ün kuzey ve güneyini birleştirecek.

Gebze Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan D-100 Topçular Köprülü Kavşağı’nın inşasına başlandı. İhaleyi kazanan Ayhanlar- Gülsan ortaklığındaki müteahhit firmaların iş makinaları Topçular mevkiinde ilk kazmayı vurdu. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, başkan yardımcıları Nilay Ayran ve Engin Güzel, başkan danışmanı Şakir Bitmez ve müteahhit firma yetkilileri ile inşaat alanında incelemelerde bulundu.

KÖŞKER PROJEYE START VERDİ

Gebze’de yeni dönemin ilk büyük ulaşım projesine E-5 üzerinde start veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, köprülü kavşak projesinin D-100’ün kuzey ve güneyini birleştirecek büyük bir proje olduğunu belirterek, “Bu dönem inşallah Gebze’deki trafik sorunlarını Büyükşehir Belediyemizle birlikte birer birer çözeceğiz. Demiryolu altına inşa edilen tünel geçiş ile Darıca, Baharderesi Caddesi ile organize sanayi bölgeleri bağlantısı sağlanacak ve İstasyon Caddesi’ndeki trafik yoğunlu rahatlayacak. Büyükşehir Belediyemizle ortaklaşa gerçekleştireceğimiz bu büyük proje Gebze’mize hayırlı olsun.” dedi.

BATI KAVŞAĞI-OMTAŞ ARASI TRAFİĞE KAPATILDI

Gebze Belediyesi tarafından başlatılan ve 19 milyon 669 bin 708 liraya mal olacak olan projenin yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. Köprülü kavşak inşaatı dolayısıyla E-5 Karayolu’nun Batı Kavşağı-Omtaş arasındaki kuzey hattı trafiğe kapatıldı. Bu bölgede trafik akışı yan yoldan sağlanıyor.