Oyuncaklar hayat buluyor...

  • 2014-04-24 09:34:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Oyuncaklar hayat buluyor...

Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen “Oyuncaklar Hayat Bulsun” projesi Gebze Center AVM’de hayata geçirildi. 15 gün boyunca kumbarada toplanan oyuncaklar  ihtiyaç sahibi başka çocuklara dağıtılacak.

Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İpek Çulha’nın yürüttüğü projenin açılış törenine Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Bekir Yümnü, Gebze Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Gebze Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, GTO Başkanı Nail Çiler, ADD Gebze Şube Başkanı Sezer Nilgün Aydın, Kütüphane Müdürü Tevhide Buğan, Darıca Yaşlılar Derneği Başkanı Kudret Sekban, GTO ve belediye meclis üyeleri ile öğrenciler ve çok sayıda STK Temsilcisi ve davetli katıldı. 

Program öncesi Kroman Çelik İlkokulu öğrencileri folklor gösterisi yaptı. Kurdele kesimi öncesi kısa bir konuşma yapan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları ile programa katılan herkese teşekkür etti. Daha sonra açılış kurdelesi kesildi ve ardından projeye katılan çok sayıda davetli ellerinde getirdikleri oyuncakları AVM’de kurulan dev kumbaraya atarak projeye destek oldular. 

 Çok sayıda vatandaşın küçük çocukları ile kumbaraya oyuncak atmak için yarış ettiği gözlenirken, kampanyanın büyük ilgi görmesi kaymakam Arlan ve vakfı çalışanlarını da son derece mutlu etti. Gebze Center’da 15 gün boyunca açık tutulacak kumbarada toplanan oyuncakların ihtiyaç sahibi başka çocuklara dağıtılacağı ifade edilerek, tüm vatandaşların evlerinde bulunan oyuncakları bu kumbaraya getirmeleri istendi. Projeye özellikle kadınların büyük ilgi gösterdiği gözlendi.

 

Daha önce de benzer projeler gerçekleştiren Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İpek Çulha’nın bu projesi de büyük övgü topladı. İpek Çulha ve ekibi geçtiğimiz günlerde de Darıca’daki huzurevi sakinleri için bir gece düzenlemiş ve yaşlıların gönlünü almıştı.