23 Nisan Darıca’da kutlandı

  • 2014-04-23 12:27:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
23 Nisan Darıca’da kutlandı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Darıca’da da yapılan değişik etkinliklerle kutlandı. Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk koyması  ile başlayan  etkinlikler , saat 10:30’da Darıca sahilde devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Oztosun’un  günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

KARABACAK’TAN  ÇOCUKLARA LUNAPARK SÜRPRİZİ

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri günün anlam ve önemini belirten  şiirler ve konuşmalar ile devam etti.Darıca’daki ilköğretim okullarının sunduğu folklör gösterileri,şiirler , günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve değişik aktivitelerle dolu program amfi tiyatroyu dolduran seyirciler tarafından büyük bir keyifle izlenirken, programın ardından çocuklar, Başkan Karabacak’ın sürpriziyle  aileleriyle lunaparka giderek ücretsiz bir şekilde günün tadını çıkardılar.

 KUPALAR VERİLDİ

 Programın sonunda Darıca Belediyesi,Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından ilköğretim okulları arasında yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Başkanlık Kupası Turnuvası çerçevesinde futbol, voleybol ,basketbol, atletizm,şiir ve kompozisyon gibi değişik branşlarda dallarında  dereceye giren takım ve öğrencilere kupa ve madalyaları verildi.