Gebze’de 23 Nisan coşkusu

  • 2014-04-23 12:24:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze’de 23 Nisan coşkusu

Tüm Türkiye’de olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gebze’de de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  Gebze’de iki ayrı tören gerçekleştirildi.

Gebze’de kutlamaların ilk durağı Cumhuriyet Meydanı oldu. Kutlama kapsamında Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel Atatürk Anıtına çelenk koydu.  Kutlamalara Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Adalet Komisyonu Başkanı Şamil İnan, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, GYTE Rektörü Orhan Şahin kamu kuruluş ve siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’ın yer almaması dikkat çekti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra protokol temsilcileri ve öğrenciler kutlamanın yapılacağı Gebze Kapalı Spor Salonu’na geçtiler.

İKİNCİ KUTLAMA  KAPALI SPOR SALONUNDA

 

Gebze Kapalı Spor Salonu’ndaki törenlere CH P milletvekili M. Hilal Kaplan,  Kaymakam  Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Garnizon Komutanı Mustafa Bulut, Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel ile kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  Burada ki kutlamalarda günün anlam ve önemine ilişkin olarak konuşmalar yapıldı, öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler gerçekleştirildi.  Ayrıca 23 Nisan nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.