Plastikçiler OSB’den tarihi kongre

  • 2014-04-15 01:46:50 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Plastikçiler OSB’den tarihi kongre

Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden birisi olan Gebze Plastikçiler Osb, yarın kongreye gidiyor.  Kocaeli’deki Organize sanayi bölgeleri içinde,  birçok illeri gerçekleştiren Plastikçiler Osb, kendi arıtma tesislerini kuran, itfaiye teşkilatın organize eden, sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunan ve kendi içerisimde eğitim kurumu kuran OSB olarak bilinmekte.

BAŞKAN OSMAN ERKAN YENİDEN ADAY

8 yıldan beri Gebze Plastikçiler OSB Başkanlığını yürüten Osman Erkan, ekibiyle birlikte yeniden başkanlığa aday oldu. Osman Erkan yaptığı yazılı basın açıklamasında, 8 yıllık görev süresi boyunca, arıtma tesisini modern hale getirdiklerin, yol ve alt yapı gibi hizmetlere büyük önem verdiklerini belirterek şu bilgileri aktardı; “Sanayicilerimizin desteği ile çok büyük hizmetler yaptık. Eğitim alt yapı çevre, sosyal donatı alanları gibi, hayati önemli olan hizmetleri yaptık. İdare binası inşaatımıız hızla devam ediyor. Tır parkımız ve kantar hizmetimiz, önemli bir itiyacı giderdi. Sanayicilerimizin rahat ve huzur içerisinde dinlenmelerini sağlamak için Orman Bakanlığından kiraladığımız 26 dönüm yer üzerine 8 bin fidan diktik.  Burada spor aktiviteleri yapılacak alanlar, kır kahvesi ve hizmet alanları düzenleyerek önümüzdeki günlerde hizmete açılacak hale getirdik.11 binden fazla insanın çalıştığı, Osb’miz için büyük ihtiyaç olan camimimizi modern mimarisi ile tamamlayarak ibadete açtık. Diğer çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bütçemizi dikkatli kullanıp, israf etmeden bu hizmetleri yapıyoruz. Bizlere güvenen ve destek olan sanayicilerimize teşekkür ediyoruz. Hizmetlerimize devam etmek için ekibimizle yeniden aday olduk.  Dedi.

Osman Erkan, başkanlığında Plastik OSB’nin bugün yapılacak genel kurulunda, Hüseyin Deniz Ülgen ( Çakıcı Kalıp Sanayi A.Ş)  Zihni Özcan (Güçsan Plastik A.Ş) Fuat Karaca  (Onka Elektrik) Muhlis Alptekinler( Ünimetal  A.Ş)  Plastikçiler OSB’nin  yeni  yönetimine   aday.

OSB’DEN REKOR İHRACAAT

1374 dönüm arazi üzerine kurulu 123 fabrikanın üretim yaptığı ve 11 bin civarında işçinin çalıştığı Plastikçiler Organize Sanayi bölgesinden bir buçuk milyar dolara yakın ihracat yapılmakta.