Milletvekili Kaplan, Çiçek nineye hayret etti...

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Milletvekili Kaplan, Çiçek nineye hayret etti...

 

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli’nin Çayırova ilçesine bağlı Şekerpınar Mahallesi’nde yaşayan 73 yaşındaki Çiçek nineyi evinde ziyaret etti.

 

Geçtiğimiz aylarda Milletvekili Kaplan’ın Şekerpınar’da katıldığı bir toplantıda tanıştığı 73 yaşındaki Çiçek Yıldız, bazı sağlık sorunlarının çözümü konusunda talepte bulunmuştu.

 

Çiçek Yıldız’ın sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen Milletvekili Kaplan, yaşlı kadını hastanede de ziyaret etmiş ve rahatsızlığıyla ilgili bilgi alarak yardımcı olmuştu.

 

Bugün Ankara’dan Gebze’ye dönen Milletvekili Kaplan’ın ilk işi Çiçek nineyi evinde ziyaret etmek oldu. Oğlu ve gelini ile TOKİ konutlarında yaşayan Çiçek nine, Milletvekili Kaplan’a yemek ve çay ikramında bulundu. Milletvekili Kaplan’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Çiçek nine, açık sözlü ve dobra açıklamalarıyla Milletvekili Kaplan’ın sevgisini kazandı.

 

Erzurumlu Çiçek nine, gerek sempatik tavırları gerekse ülke gündemine ilişkin çarpıcı yorum ve değerlendirmeleriyle Milletvekili Kaplan’ı bir hayli şaşırttı.

 

Ülke gündemini yakından takip ettiğini söyleyen Çiçek nine, başbakana da kızgın olduğunu dile getirdi. Çiçek nine, “Bir gün minibüse bineceğim. Sonra inerken ihtiyacım var diyerek 100 lirayı çalacağım. Şoför polis çağırınca ve kelepçe takmak için geldiklerinde, “Beni cezaevine götürene kadar paraları çalıp ayakkabı kutularına koyanları götürün” diyeceğim. Diyorlar ki, ‘gemi aldım, gemicik aldım’ Kimin parasıyla, neyle aldın bu gemileri, gemicikleri?” diye konuştu.

 

Milletvekili Kaplan en kısa sürede Çiçek nineyi yeniden ziyaret edeceğini söylerken, Çiçek nine de, Kaplan’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve çok beğendiğini söyledi