Semt Konağı açılışa hazırlanıyor

  • 2014-04-10 01:55:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Semt Konağı açılışa hazırlanıyor

Çayırova ilçesi, İnönü mahallesinde hayırsever iş adamı Yunus Ergüz tarafından yapımı sürdürülen İnönü mahallesi Semt konağının yapım işi sürüyor.

Çayırova Belediyesi mülkiyetinde olan arazi üzerine inşa edilen semt konağı Ertaş İnşaat sahibi hayırsever iş adamı Yunus Ergüz tarafından inşa ediliyor. Çayırova Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan projenin kaba inşaatı tamamlanırken, yapı içerisinde Aile Hekimliği, Çocuk Kulübü, Bilgi Evi, Muhtarlık, Fatura Ödeme Noktası ve 2 adet çok amaçlı salon bulunacak.

İnönü Mahallesi’ne Ayrı Bir Değer Katacak

3 kattan oluşan eğitim ve sosyal amaçlı tesisin içerisindeki en önemli nokta ise Aile Sağlık Merkezi olarak dikkat çekiyor. Çayırova Belediyesi tarafından projelendirilen ve Ertaş İnşaat’ın yapımını üstlendiği proje İnönü Mahallesi’ne ve bölgeye şimdiden ayrı bir değer kattı. 1158 metrekare inşaat alanına sahip olan semt konağı İnönü mahallesi 145 sokak üzerinde inşa ediliyor.
Semt Konaklarının Sayısı Artacak

Aile hekimliği, çocuk kulübü, bilgi evi, muhtarlık, fatura ödeme noktaları ve çok amaçlı salonları ile tek bir çatı altında hizmet alanlarını toplayan semt konaklarının imkanlar çerçevesinde farklı mahallelerde de inşa edileceğini söyleyen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “semt konaklarımız yapısı ve işlevliği yönünden, genci yaşlısı tüm nesillerimizin faydalanacağı önemli yapılarımız arasında kendine yer bulacaktır. Çocuklarımızın eğitiminden, çeşitli etkinliklere varıncaya dek tüm faaliyetlere yön verecek semt konaklarımızı yaygınlaştırarak hizmeti halkımızın ayağına ulaştırmanın gayreti içerisinde olacağız. Çayırova’nın gelişimine önemli derecede katkı sunacak bu tür faaliyetlerle yönelerek, hızlı büyümeye çalışmalarımızla yön vereceğiz” dedi.