Aşıklar dan sazlı sözlü kutlama

  • 2014-04-10 01:51:37 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Aşıklar dan sazlı sözlü kutlama

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ederken, Başkan’a en ilginç kutlama Gebzeli aşıklardan geldi.

AŞIKLARDAN SİZE SELAM, BAŞKANIM HAYIRLI OLSUN

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e hayırlı olsun ziyaretine gelen Gebzeli aşıklar, Köşker’e sazları ve sözleriyle güzel bir jest yaptı. Gebze Kent Meydanı’ndaki başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete sazlarıyla birlikte gelen Gebze’nin sevilen aşıklarından Taner Öztürkoğlu ile Şahin Turgutoğlu, duygularını saz ve sözleriyle dile getirdi. Aşık Taner Öztürkoğlu, “Aşığın sazı onun dili ve gönlüdür. Gönlümüzdekileri sazımızla dile getirmek istedik. Başkanımız hizmetleriyle ve samimane ilişkileriyle tekrar Gebze halkının gönlüne girmeyi başardı. Biz de başarısını kutlamak ve hizmetlerini takdir etmek için buraya geldik ve duygularımızı bu şekilde ifade ettik” dedi.

SAZLARINA DİLLERİNE SAĞLIK

 

Kendisini kutlamaya gelen aşıkların sazlı sözlü atışmalarını ilgiyle dinleyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gebze’de aşıklarımızın ayrı bir yeri vardır. Her yıl Gebze’de aşıklar şöleni düzenliyoruz. Aşıklar bugün bize güzel bir jest yaptı. Sazlarıyla geldiler, bizleri tebrik ettiler. Ben de onları tebrik ediyorum. Sazlarına, dillerine sağlık. Allah onlara her zaman güzel sözler söylemeyi nasip etsin.” dedi.