Şehit Kadir Kasa ismiyle yaşayacak

  • 2014-03-19 03:58:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şehit Kadir Kasa ismiyle yaşayacak

Vatani görevini Şemdinli’de yerine getirirken 2005 yılında teröristlerle girilen bir çatışmada şehit düşen Kadir Kasa’nın ismi verilen park törenle açıldı.  Gebze Köşklüçeşme Mahallesi’nde Şehit Kadir Kasa Parkı’nın açılışını şehidin ailesi ve ilçe protokolü birlikte yaptı

 

Parkın açılış kurdelesini Başkan Köşker ile birlikte kesen acılı aile, gurur ve hüznü birlikte yaşadı

 

GENİŞ KATILIM

Gebze Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Şehit Kadir Kasa Parkı törenle açıldı. Köşklüçeşme Mahallesi’nde bulunan park, Başkan Köşker’in talimatıyla sil baştan modernize edilerek hizmete hazırlandı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen açılış törene şehit Kadir Kasa’nın anne ve babası, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Ahmet Kisbet, Gebze Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Önder Kılınçaslan ve mahalle sakinleri katıldı.

SAYGI DURUŞU

Gebzeli şehit asker Kadir Kasa ve tüm şehitlerin manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılışta Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü de mini bir konser verdi. Yenilenen parkın açılışında selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Vatan savunmasında Hakk’a yürüyen tüm şehit kardeşlerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum. Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

PARKLARI ÖNEMSİYORUZ

“Gebze Belediyesi olarak bu dönemde en fazla önem verdiğimiz konuların başında, yeşil alan, park ve meydan çalışmaları geliyor” diyen Başkan Köşker konuşmasının devamında, “Bu kadar nüfus ve bina yoğunluğu olan bir şehirde, vatandaşlarımızın dinlenip stres atabileceği, yürüyüş yapabileceği, çocuklarını oynatabileceği yegane mekanlar parklardır. Bir asrı aşan bir belediyecilik tarihi olan Gebze’ye 2009 yılına gelinceye kadar 64 park yapılırken, biz 5 yılda toplam 70 parkı tamamladık ve hizmete açtık. Eskileri de yeniledik.

YENİ PARK MÜJDESİ

Bugün buradan müjdesini veriyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de yeni semt meydanları ile birlikte Gebze’mize 70 park daha kazandıracağız. Şehit Kadir Kasa Parkı’nın eski halini gayet iyi hatırlıyorsunuz. Parkı, hem bir oturma, spor yapma ve dinlenme mekanı, hem de bir semt meydanı olarak dizayn ettik. Çağdaş peyzaj-mimari anlayışıyla estetik kalitesi yüksek değerde bir eser ortaya çıkardık.

SİZLERİN DESTEĞİYLE

Gebze’nin her bir köşesinde, her bir mahallesinde şehircilik standardını, yaşam kalitesini yükselteceğiz. Bu konuda en büyük yardımcımız sizlersiniz. Modernize ederek sizlerin hizmetine sunduğumuz Şehit Kadir Kasa Parkı’nın mahallemize ve Gebze’mize hayırlı olmasını diliyorum.  

AİLE DUYGULANDI

Bu anlamlı açılış vesilesiyle, vatani görevini yerine getirirken teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan merhum Kadir Kasa kardeşimize huzurlarınızda bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından Şehit Kadir Kasa’nın ailesi ve protokol yenilenen parkın açılış kurdelesini birlikte kesti. Açılışta oldukça duygulanan Kasa ailesine parkı Başkan Köşker gezdirdi.