Şoförler Odası’nda 28 yıllık dönem sona erdi

  • 2014-03-14 08:30:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şoförler Odası’nda 28 yıllık dönem sona erdi

Gebze Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 19. Olağan Genel Kurulu  Gebze Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongreyi  203 oy alan Necati Kaya kazanırken, 28 yıldır oda başkanlığı yapan İsmail Bülbül ise 168 oy alabildi. Öteki aday Zeki Terzi ise 140 oy aldı.

Kongrede mevcut başkan İsmail Bülbül, Necati Kaya ve Zeki Terzi yarıştı. Kongrenin  divan başkanlığını  Kemal Kaya, başkan yardımcılığına Mücahit Macit, katip üyeliklerine Reyhan Topoğlu, Bilal Aydın yaptı. Genel kurul yapılan saygı duruşu ve okunan istiklal Marşı ile başladı.

Genel kurulda da ardından başkan adayları tek tek konuşma yaptı. İlk olarak başkan adayı Zeki Terzi konuştu. Terzi, odanın birçok sorunu olduğunu belirterek, başkan seçildiği takdirde üyelerinin sorunlarını çözmek için çalışacaklarını söyledi. Diğer Başkan adayı Necati Kaya’da değişim diyerek yönetime talip olduklarını etti. Mevcut Başkan İsmail Bülbül ise “28 yılda bana düşen ne görev yarsa yaptım. Bunun için yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” şeklinde konuştu.

İSMAİL BÜLBÜL 168 OYDA KALDI

Kongrede ardından oy verme işlemine başladı. Saat 17.00’de oy verme işlemi sona erdi ve oyların sayımına geçildi. 524 üyenin oy kullandığı kongrede oyların 203’ünü  alan  Necati Kaya  başkanlığa seçildi.  İsmail Bülbül  168  oy alırken diğer aday Zeki Terzi ise 140 oy aldı. 13 oy ise geçersiz sayıldı.

Öte yandan Gebze Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası kongresine CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, GTO Başkanı Nail Çiler, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, CHP Gebze Belediye Başkan adayı Yakup Yılmaz, Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan adayı Nurettin Çelik STK temsilcileri oda üyeleri katıldı.

 

SEÇİMİ KAZANAN NECATİ KAYA’NIN LİSTESİ

Necati Kaya: Naim Gülhan, Cesur Kurtgöz, Bahattin Çağır, Cevat Seyran, Ahmet Çakar, Halil Gök, Erhan Karaalioğlu, Eyüp Çetin.