Jandarma dan anlamlı etkinlik

  • 2014-03-14 08:24:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Jandarma dan anlamlı etkinlik

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı düzenlendiği programla Gebze’deki  44 Şehit Ailesi ve Gazilere hizmet plaketi  ve madalyası ile Kuran Kerim, bayrak takdim etti.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Teşkilatının 175. kuruluş yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinliklere imza atıyor. İl jandarma Komutanlığı bugün Gebze’deki Şehit Aileleri ile bir araya geldi. Programda  Gebze’deki  44 Şehit Ailesi ve Gazilerine hizmet plaketi  ve malyası ile Kuran Kerim, bayrak takdim edildi. Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği gerçekleşen etkinliğe Kocaeli İl Jandarma Komutanı Jandarma Alpay Birol Şimşek, Kocaeli İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Alpay Eyüp Sabri Kirişçi, Gebze İlçe Jandarma Komutanı Emre Doğangüzel, Eskihisar Jandarma Karakol Komutanı Güneş Eliş, Gebze Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Önder Kılıçarslan, şehit aileleri ve jandarma personeli katıldı.

KAPIMIZ SİZE AÇIK

Program yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı.Programın açılış konuşmasını Gebze Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Önder Kılıçarslan yaptı. Mesleğini keyif içinde yaptığını söyleyerek, Kılıçarslan, “ dünyaya yeniden gelsem yine asker olurdum” dedi. Kılıçarslan konuşmasını  askerlik dönemide yaşadığı bir anıyı anlatarak sonlandırdı. Kocaeli İl Jandarma Komutanı Jandarma Alpay Birol Şimşek, ise Jandarmanın kapısının şehit ve gazi ailelerine sonsuza kadar açık olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “ Bizler hep terör ile mücadele ettik. Ama hiç yılmadık. Çünkü biz gücümüzü sizlerden alıyoruz. Jandarmanın kapısı sizlere her zaman açık. Sizleri görmekten çok mutlu oldum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından programda şehit ve gazi aileleri yakınlarına hediyeleri takdim edilirken, şehitleri için Kuran Kerim okundu. Program toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.