Emekliler Derneği, kadınları unutmadı

  • 2014-03-10 07:48:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Emekliler Derneği, kadınları unutmadı

Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle önceki gün bir etkinlik gerçekleştirdi.

Dernek lokalinde yapılan etkinlikte bir konuşma yapan Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şube Başkanı Ali Tunç, günün anlam ve önemini belirtti.  Mustafa Kemal Atatürk’ün, yaşamın her alanında görev alan kadınlara 1927 yılında seçme ve seçilme hakkını tanıdığını söyleyen Tunç, bugün gelinen süreçte ülkede kadına karşı uygulanan haksızlıkların devam ettiğini, kadınların hemcinslerine yapılan haksızlıklar karşısında tepkisini göstermesi gerektiğini vurguladı. Başkan Ali Tunç, dernek yönetimi olarak üyelere yönelik bu tür etkinliklerin bundan sonrada devam edeceğini duyurdu.  Konuşmanın ardından Diyetisyen Figen Açıkel, bayanlara yönelik şeker hastalığı hakkında dikkat edilmesi gerekenler ve beslenmede nelere dikkat edilmesi gerektiği konuları aktardı. 

Daha sonra ise etkinliğe katılanlara kemençe eşliğinde müzik dinletisi sunuldu. Etkinliğe çok sayıda emekli kadın katılırken, etkinlik sonunda Başkan Ali Tunç, kadınlara karanfil dağıttı.