GESMEK satış ofisi açıldı

  • 2014-03-09 07:33:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GESMEK satış ofisi açıldı

GESMEK kursiyerlerinin el işi göz nuru eserlerinin satışa sunulacağı, sergileneceği satış merkezinin açılışını ilçe protokolü ve kursiyerler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde birlikte yaptı

 PROTOKOL KATILDI

Gebze’de açılış günü. Gebze Belediyesi Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursu (GESMEK)’in satış merkezi açılışını protokol yaptı. Gebze Belediyesi’nin en önemli eğitim hizmetlerinde biri olan GESMEK’te eğitim gören kursiyerlerin el işi göz nuru ürünlerinin satışa sunulacağı merkezin açılışını protokol yaptı. Gebze Kent Meydanı kültür merkezinde bulunan GESMEK satış merkezinin açılışına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Azize Sibel Gönül ve Mehmet Ali Okur, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, belediye başkan yardımcısı Nilay Ayran, Başkan Köşker’in eşi Ragibe Hanım, GESMEK hocaları ve kursiyerler katıldı.

HAYIRLI OLSUN

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılan GESMEK ürünleri satış merkezi açılışında kısa bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, tüm kadınların dünya kadınlar gününü tebrik etti. Yeni dönem de kentin insanına yatırım yapacaklarını dile getiren Başkan Köşker, “Kadınlarımızı önemsiyoruz. Kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimizin ağırlıklı olacağı yeni projelere yeni dönemde sizlerle birlikte imza atacağız. GESMEK çatısı altında hünerlerini beceriye dönüştüren Gebzeli hanım kardeşlerimizin ellerinden çıkan göz nuru ürünlerinin satışa sunulacağı nu satış merkezimiz sayesinde ev ekonomilerine de katkı sağlayabilecekler. Satış merkezimiz hayırlı olsun” dedi.

GÖNÜL KUTLADI

Başkan Köşker’in ardından söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül ise konuşmasında Gebzeli hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. AK Parti hükümetleri döneminde kadınların hayatın her alanında olduğundan daha fazla söz sahibi olamaya başladığını ve kadın hakları noktasında önemli aşamalar kaydedildiğini dile getiren Milletvekili Gönül; kadınların ev ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olacak GESMEK satış merkezinin hayırlı olması temennilerini iletti. GESMEK ve diğer belediye hizmetleri nedeniyle Başkan Köşker’i, ekibini kutlayan Milletvekili Gönül’e kursiyerler tarafından özel olarak hazırlanan bir tablo hediye edildi. Konuşmaların ardından kursiyerler ve protokol GESMEK satış merkezinin açılış kurdelesini birlikte kesti.