Yine fark yarattılar...

  • 2014-03-08 11:07:30 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yine fark yarattılar...

Gebze’de örnek çalışmalara imza atan Gebze Kars Ardahan Iğdır Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Kadın kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdi. Önce kent meydanında ve çarşıda bayanlara karanfil dağıttılar ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladılar, daha sonra ise dernek lokalinde bayanlara yönelik harika bir etkinliğe imza attılar.

 

Yöresel yemek ve eğlence

 

Çarşıda yüzlerce bayana karanfil ve fular dağıtan Kadın kolları yöneticileri daha sonra dernek lokalinde yemekli eğlence düzenlediler. Etkinliğe AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Gebze belediye başkanı Adnan Köşker, başkan yardımcısı Nilay Ayran, CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, MHP Gebze belediye başkan adayı İbrahim Türkmen, AKP Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, CHP Kadın Kolları Başkanı Kıymet Ayan, MHP Kadın Kolları Başkanı Leyla Özler, AKP, CHP ve MHP Gebze belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda bayan katıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmaların ardından davetlilere yöresel yiyecekler ikram edildi. Daha sonra ise bayanlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik eşliğinde doyasıya halay çektiler ve eğlendiler.

 

Dernek başkanı Metin Baytöre, Kadın kollarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Levent Altun, Kadın kolları başkanı Çiler Boylu, Kadın kolları yöneticileri Sevgi Altun, Arzu Çakmak Pehlivan, Birsen Arazlı, Gamze Balıkçı, Bilgi Görmez Aydın, Funda Atmaca, Aysel Koçak davetlilerle yakından ilgilendiler.