Hemcinslerine jest yapacaklar

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hemcinslerine jest yapacaklar

Bir süre önce kurulan Gebze Kars Ardahan Iğdır Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Kadın kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart Cuma akşamı düzenleyeceği bir dizi etkinlikle, hemcinslerine jest yapmayı planlıyor.

Kadın Kolları yöneticileri, 7 Mart Cuma günü saat 18.30’da, Yeniçarşı ve Eskiçarşı’da bayanlara karanfil dağıtacaklar ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayacaklar.

 

Yöresel yemek ve eğlence

 

Kadın kolları yöneticileri daha sonra ise ikinci bir etkinlik daha gerçekleştirecek. 7 Mart Cuma günü saat 19.30’da dernek lokalinde sadece bayanların katılacağı yemekli eğlence düzenleyecekler. Etkinliğe katılan Kars Ardahan ve Iğdırlı kadın davetlilere yöresel yiyecekler ikram edilecek. Daha sonra ise etkinlik, müzik ve eğlence ile devam edecek.

 

Kadın hemşerilerimizi bekliyoruz

7 Mart’taki etkinlik ile ilgili bu akşam bir toplantı yapan Kadın Kolları yöneticileri, hazırlıklarla ilgili son çalışmaları gözden geçirdiler. Kadın kollarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Levent Altun’un da katıldığı toplantıda Kadın kolları başkanı Çiler Boylu, yöneticiler Sevgi Altun, Arzu Çakmak Pehlivan, Birsen Arazlı, Gamze Balıkçı, Bilgi Görmez Aydın, Funda Atmaca, Aysel Koçak  hazır bulundu. CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar da toplantı öncesi derneği ziyaret ederek, Kadın kolları yöneticilerine çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Toplantıya ayrıca Erzurumlu sanatçı Perihan Acar da katıldı. 

 

Kadın Kolları Başkanı Çiler Boylu, kadının toplumdaki yerinin önemli olduğunu ve bu farkındalığı oluşturmak için bu tür etkinlikleri devam ettireceklerini söyledi. Çiler Boylu, etkinliğe tüm kadın hemşerilerini de davet etti.