Yenikent değişime hazır olsun

  • 2014-02-28 01:48:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yenikent değişime hazır olsun

Gebze’nin en büyük mahallerinden birisi olan Yenikent’de muhtarlık yarışına Esengül Aktaş’ta katıldı. Aktaş, “ Yenikent benimle değişime hazır olsun” diyor. Evli ve iki çocuk annesi olan Aktaş, “Mahallemize fantastik bayan eli değecek gibi içi boş bir sloganla yola çıkmıyoruz. Çevremiz için ana gibi şefkatli, sorunları çözümü için kararlı ve cesur olacağız” diyor.

Gebze’nin son kurulan mahallerinden birisi olmasına karşın en büyük nüfusa ve genişliğe sahip olan Yenikent’te basın sektörünün içinden bir muhtar adayı çıkıyor. Gebze’de yıllardan beri sözlü basının içinde yer alan Esengül Aktaş Yenikent Mahallesi için kollarını sıvıyor.

MUHTARLIK BELGE VEREN KURUM DEĞİL

Üniversite mezunu olan 1997 yılından bu yana Yenikent Mahallesi’nde yaşayan Esengül Aktaş 9 yıl boyunca özel bir şirkette finans, satın alma ve personel müdürlükleri yaptıktan sonra Gebze’de kurulan ve bölgesel yayın yapan radyo’da genel Yayın Yönetmeni olarak görev aldı. 2013 yılında kendisine ait tanıtım ve prodüksiyon firması kuran Aktaş çalışmalarına devam ediyor.

 İÇİ BOL SLOGAN KULLANMIYORUZ

Yenikent Mahallesini çok iyi tanıyan, sorunlarını yakından bilen Esengül Aktaş, “Muhtarlık görevini yerel hizmetin birinci adımı olarak kabul ediyorum. Muhtarlık görevi belediye ve kamu kurum ve kuruluşları arasında köprü oluşturmaktır. Muhtarlık sadece mühür basan, belge düzenleyen bir kurum değildir” şeklinde konuşuyor.

Her bayan adayın, “mahallenize bayan eli değecek” sloganı ile yola çıktığını ifade eden Esengül Aktaş , “ Elbette yönetimlerin içinde bayanların yer alması çok önemlidir. Biz bayan eli kelimesini içi boş bir kavram olarak kullanmıyoruz. Diyorum ki çevresel sorunlar için ana gibi şefkatli olacağız. Mutlukent’in ana sorunları için ortak akıl ve pratik çözümlerle kararlı ve cesur adımlar atacağız.

Aslında neredeyse bir belde nüfusuna sahip olan bölgemizde hizmetin birinci adımı olan muhtarlık görevi seçimi kazandığım andan itibaren, belge tanzimi yapan bir masa, bir mühür bir oda görünümünden çıkarak Yenikentlilerin ortak akıl ürettiği, mahalleyi birlikte yönettiği sevgi ve hizmet evi olarak görev yapacak” dedi.

Evli ve iki çocuk annesi olan Esengül Aktaş, önümüzdeki günlerde Yenikent halkı ile buluşmaya, programını anlatmaya, seçilmesi halinde Yenikent’te nasıl bir çalışma yapılacağını anlatmaya başlayacak. Aktaş iyi bir ekiple yola çıkacağını belirterek aza listesinde yer alacak isimlerinde Mutlukent Mahallesini çok iyi tanıyan isimler olduğunu belirtti.

 

Okul aile birliklerinin yanı sıra Gebze’de bulunan STK’lar içerisinde de görevler yapan Esengül Aktaş Yenikent Mahallesi’nde sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili programlar ve projelerin içerisinde de yer aldı.