Tatlıkuyu GESMEK’e görkemli açılış

  • 2014-02-28 11:36:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tatlıkuyu GESMEK’e görkemli açılış

Gebze Belediyesi’nin eğitimdeki hizmeti GESMEK’in Tatlıkuyu kurs merkezi; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ilçe protokolü ve kursiyerlerin katılımıyla açıldı

PROTOKOL TAM KADRO

GESMEK’in Tatlıkuyu kurs merkezine görkemli açılış. Gebze Belediyesi’nin eğitim alanındaki önemli hizmeti Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursu (GESMEK)’in Tatlıkuyu’daki kurs merkezini protokol açtı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen kurs merkezi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Ahmet Kisbet, başkan danışmanı Şakir Bitmez, belediye meclis üyeleri, belediye meclis üyesi adayları ve GESMEK kursiyerleri katıldı.

HÜNERLİ BÜYÜK BİR AİLE

GESMEK’in mahallelerdeki 7. Kurs merkezini Tatlıkuyu Mahallesi’ne açtıklarını belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yaptığı selamlama konuşmasında GESMEK’in büyük ve hünerli bir aile olduğunun altını çizdi. “Bu hünerli aileyle ne kadar gurur duysak az” diyen Başkan Köşker, “7’den 70’e kadınlarımızın ve Gebzeli hemşerilerimizin yeni çevre edinmeleri; çevre edinirken hünerlerini geliştirmelerine olanak sağlayan GESMEK’mizin yeni kurs merkezi hayırlı olsun. Rahmetli belediye başkanı ağabeyimiz Ahmet Penbegüllü’nün girişimiyle kurulan GESMEK ailemiz bugün bölgemizde adından söz ettiren bir eğitim kurumu haline geldi.

MAHALLELERE YAYILACAK

Sizlerin destekleriyle GESMEK’i geleceğe taşıyacak hizmetleri ve çalışmaları yapıyoruz. Bugün 7.’sini birlikte açacağımız mahalle kurs merkezlerimizin sayısını önümüzdeki dönemde arttırmayı ve tüm mahallelerimize yaymayı hedefliyoruz. GESMEK kurslarımıza katılan kardeşlerimizin ellerinden çıkan ürünlerin sergileneceği ve satışa sunulacağı alan için hazırlıklarımız son aşamaya geldi. GESMEK’e ailemizin gelişimine katkı sunan başta hocalarımızı ve idaricilerimizi kutlarım. GESMEK ailesine katılan siz değerli hanım kardeşlerimize de hoş geldiniz diyorum. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

KARAOSMANOĞLU KUTLADI

 

Başkan Köşker’in ardından selamlama konuşması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, Gebzeli hanımlara kendilerini geliştirme fırsatının yaratıldığı GESMEK kurslarındaki başarılardan ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve ekibini kutladı. Tatlıkuyu kurs merkezinin mahalleye ve Gebze’ye hayırlı olmasını temenni eden Başkan Karaosmanoğlu, “Hünerlerin geliştiği sanata dönüştüğü, hanım kardeşlerimizin, genç kardeşlerimizin meslek edindiği GESMEK’in bu çalışmaları bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu vesileyle yeni kurs merkezimiz mahallemize hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesini protokol ve kursiyerler birlikte kesti. Merkezde incelemelerde bulunan başkanlar, çalışmalar hakkında bilgi aldı.