Yıldızlar geçidinde şampiyon Gebze Birlik

  • Yıldızlar geçidinde şampiyon Gebze Birlik

Bir ay önce start alan Şener GYD Yaz Futbol Turnuvası, dün akşam gerçekleşen final maçında, futbol ve siyaset dünyasının yıldızlarını bir araya getirdi. Final karşılaşmasının kazananı Gebze Birlik Spor FK oldu.

Bölgemizin devlet erkanının yanı sıra siyaset ,iş ve spor camiasının tanınmış isimlerinin bir araya geldiği finalde, yöresel dernekler ve federasyonların başkanları ile STK temsilcileri de hazır bulundu. Avrupa gol kralı, eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın ilk vuruşuyla başlayan final maçını 500'ün üzerinde davetli izlerken, adeta futbol şöleni yaşandı.

Şener Gayrimenkul Yatırım Danışmanığı , Gebze Birlik Spor Kulübü ve Tataroğlu Şirketler Grubu Başkanı Şener Yılmaz'ın açılış konuşmasıyla başlayan final gala gecesine; Avrupa gol kralı , eski milli futbolcu Tanju Çolak, Kocaelispor eski antrenörü spor adamı Güvenç Kurtar, Darıca Kaymakamı Yüksel Kara’nın yanı sıra siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş ve spor dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Gebze Birlik Spor FK ile Külte Cıvata 'nın karşılaştığı finali eski FİFA kokartlı hakem Deniz Bitnel Ateş yönetti. İrfan Yormaz'ın sunumuyla gerçekleşen gecenin en yoğun ilgi gören ismi ise Tanju Çolak oldu. Gol kralı, milli futbolcu Çolak, bugüne kadar böylesi coşkulu, yüksek katılımlı ve şölen havasında bir halı saha turnuvası görmediğini dile getirirken, Yılmaz ve ekibini kutladı. Çolak, gece boyunca 200'ün üzerinde katılımcıyla hatıra fotoğrafı çekildi ve kendisini turnuva ile buluşturan komite başkanı Fatih Soylu'ya teşekkür etti. Kadınlarında yoğun ilgi gösterdikleri turnuva finalinde 300 misafire gazeteci-yazar Ercan Sarıçam'ın piyasaya yeni çıkan ''Malta Gezgini'' isimli kitabı hediye edildi. Sarıçam, Şener GYD'nın sponsor olduğu Malta Gezgini'ni misafirlere gecede imzaladı.

Final maçını eski FİFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel’in yönettiği karşılaşmada , Gebze Birlik Spor ile Külte Cıvata doksan dakika boyunca yenişemedi. 2-2 skorla biten karşılaşmada penaltı vuruşlarıyla skor belli oldu ve Gebze Birlik Spor şampiyonluk kupasının yanı sıra 12 bin lira para ödülünü kazandı. İkinci takıma 7 bin, üçüncü takıma 4 bin lira ödül verilirken, kupa ve madalyalarla da takımlar ve oyuncuları ödüllendirildi. Finalde gol kralına da 2 bin lira ödül verildi. Diğer yandan final gecesinde protokol mensuplarını ve sponsorlar plaketlerle ödüllendirildi.

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...