GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-08-2023 18:43

Ünlü üroonkolog Merkez Prime’da seminer verdi

Merkez Sağlık Grubu bünyesinde hizmet vermekte olan Merkez ve Merkez Prime Hastaneleri, kaliteli ve insan odaklı hizmetin yanı sıra bünyesine kattığı Prime Akademi, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Ünlü üroonkolog Merkez Prime’da seminer verdi

Prime Akademi, “Hekim Söyleşileri” adı altında her ay farklı branş hekimlerinin sunduğu vaka paylaşımlarıyla sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

YÜKSEK KATILIM VARDI

Her ay düzenlenen etkinliğin bu ayki konuğu Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı Prof. Dr. Güven Sevin oldu. Türkiye’nin uluslararası tıp camiasına kazandırdığı en önemli isimlerin başında gelen Prof. Dr. Sevin büyük ilgi gören “Mesane kanserleri tedavisinde ameliyat sonrası bağırsaktan yapay mesane yapımı” konulu vaka sunumunda, meslektaşlarına mesane kanseri sonrası bağırsaktan yaptığı yapay mesane ile sağlığına kavuşan hastasının taburculuk sürecine kadarki aşamalarını video eşliğinde anlattı.

Hekimlerin eksiksiz katılımı ile akademik olarak keyifli bir programa ev sahipliği yaptıklarını belirten Merkez Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Höbek, “Hep birlikte gelişiyor ve sektörde fark yaratarak büyüyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. Hakan Höbek, sunumundan dolayı Prof. Dr. Güven Sevin’e de de teşekkür etti.

GÜVEN SEVİN KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Kadıköy Maarif Koleji’nde tamamlayan Prof. Dr. Güven Sevin, 1970 İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlığını Çapa Tıp Fakültesi’nde yaptı. Hekimlik kariyerine Vakıf Gureba Hastanesi’nde başlayıp ardından yüksek ihtisas için İspanya’da Barselona Tıp Fakültesi’nde 1 yıl görev aldı. Türkiye’ye döndüğünde tekrar Vakıf Gureba Hastanesi’nde klinik şefi olarak başlayan ve mesane kanserlerinde yapay mesane çalışmaları ile üniversite dışından doçent unvanını hak eden ilk üroloji doçenti oldu. 2001 yılında Profesör unvanını alan Sevin, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesini kurarak üroloji kürsü başkanı oldu. Bütün kariyeri boyunca üroonkoloji alanında yurt içi ve yurt dışı birçok yayına imza atan ve bu alanda 6 adet kitap yazmış olan Sevin, 2020 yılından bu yana bölgemizde hizmet veriyor.

AdminAdmin