SPOR
Giriş Tarihi : 08-07-2024 14:54

‘Türkiye Koşuyor’ Hendek’te dev organizasyona imza attı

Türkiye Koşuyor platformu öncülüğünde Sakarya Hendek Dikmen Yaylasında muhteşem bir trail organizasyonuna imza atıldı.

‘Türkiye Koşuyor’ Hendek’te dev organizasyona imza attı

1550 rakımlı Dikmen yaylasınında startı verilen 12k ve 24k'lik trail Öküzova yaylasında bulunan gölün muhteşem görüntüsü eşliğinde harika bir doğa güzelliği eşliğinde 500 sporcu sağlıkla yarışı tamamladılar.

KATILIMCILAR BÖLGEYE HAYRAN KALDI

Tamamen bölge halkı ve Hendek esnafınının katkıları ile Türkiye Koşuyor platformunun organizasyonluğunda, Türkiye Atletizm federasyonunun ve Sakarya valililğinin izni ile gerçekleştirilen 12K ve 24K trail yarışına 500 aktif sporcu kayıt yaptırdı.

Hendek ilçesindeki 1550 rakımlı yaylada Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün nezdinde düzenlenen etkinliğe, Türkiye'nin çeşitli illerinden farklı yaş gruplarından 500 sporcu kayıt yaptırdı.

Dikmen yaylasında gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar yarış öncesinde canlı müzik ve DC eşliğinde eğlenceli bir vakit geçirdiler. Muhteşem doğa güzelliği ile kendisine hayran bırakan Dikmen Yaylası ve Öküzovası Yaylasının muazzam doğa güzelliğini koşarak denimleyen sporcular daha şimdiden gelecek yılın organizasyonluğu bekler oldular.

Etkinliğin organizatör sözcüsü Gülseren Parlakoğlu, "Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştirmemizde bize güç, destek veren Hendek halkına çok teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürü bizi yalnız bırakmayan bu yarışa canı gönülden sahip çıkan sporcu dostlarımıza ediyorum. Bu organizasyon için ilk görüşmemizi yaptığımız ve heyecanı ile yürekten sahip çıkan dönemin belediye başkanı, yarışımızda da 12K koşan Turgut Babaoğlu'na teşekkür ediyorum. Yarış sonrasında da eksiklerimize rağmen bizlere moral ve destekleyici olumlu yorumlar yapan, geri dönüş sağlayan ve seneye mutlaka ikincisini düzenlememiz hususunda talepte bulunan tüm katılımcılara kucak dolusu sevgiler sunuyorum. Türkiye koşuyor platformu olarak 12 Ekim'de Gebze'nin kurtuluş koşusunda buluşmak dileği ile, görüşmek üzere"

AdminAdmin