Türk Ocakları Kocaeli Şubesi'nde tören

  • Türk Ocakları Kocaeli Şubesi'nde tören
  • Türk Ocakları Kocaeli Şubesi'nde tören

Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen hikaye yarışması sonuçlandı. “Karacaahmet’te İlk Buluşma” adıyla düzenlenen ve Türk Ocakları, Millî Mücadele, I. Dünya Savaşı, Çanakkale’de Türk Ocakları konularını konu edinen hikâye yarışmasında “Sonra’ isimli hikayesi ile Ali Çağan Kaya birinci, “İsimsiz Neferler” isimli hikayesi ile Funda Nur Sönmez ve “Karacaahmet’ten Çanakkale’ye” isimli hikayesi ile Sencer Kumtepe üçüncü oldu.

Deli Dumrul isimli hikaye ile Nisa Eser, Umut ve Gözyaşı isimli hikayesi ile Zeynep Simla Çakan, Bir Avuç Türk isimli hikaye ile Ramazan Yaman mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Yarışmada Birincilere 5 bin, ikinci ve üçüncülere de  3’er bin lira ödül verildi.

 

KOCAELİ ŞUBESİ’NDEN ÜÇÜNCÜYE PLAKET

 

Yarışmaya Kocaeli’den katılan ve Üçüncü olan Sencer Kumlutepe’ye, Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Başkanı Yücel Alpay Demir plaket takdim etti. Demir; “Türk Ocakları olarak özellikle Akademik tahsilleri olmak üzere hayatın her alanında nitelikli, vasıflı, ahlaklı ve yetenekli bireylerin yetişmesine katkı sağlamaya maddi manevi emek harcamaya devam edeceğiz. Kapımız imkanlarımız kendini yetiştirmek isteyen bütün gençlere açıktır” dedi.

Diğer Haberler

0 Yorum

Yorum yapmak için lütfen üye girişi yapınız...